Espresso, cappuccino, nebo turek? Káva, kterou nejraději pijete, hodně vypovídá o vaší osobnosti

Espresso, cappuccino, nebo turek? Káva, kterou nejraději pijete, hodně vypovídá o vaší osobnosti Zdroj: freepik

Když jdete do kavárny, jaký druh kávy si nejčastěji objednáte? Je to espresso, cappuccino, turek, nebo caffe latte? Jistě vás zaujme, že preferovaný druh kávy toho dokáže mnoho říct o tom, jací jste. Co o vás tedy “vaše” káva vypovídá?

Druh kávy, který nejčastěji pijete, o vás dokáže vypovědět mnohem víc, než si myslíte. Milovníky kávy si vzal do hledáčku konkrétně klinický psycholog Ramani Durvasula. Tento lékař zkoumal celkem tisícovku kafařů a s ohledem na jejich oblíbenou kávu se zaměřil také na jejich osobnostní rysy. Výsledek tohoto výzkumu konkrétně zveřejnil ve své knize You Are Why You Eat. Jací tedy jste s ohledem na kávu, kterou pijete?

Espresso

Nedáte dopustit na espresso? Potom patříte k cílevědomým lidem, kteří jsou přirozenými vůdci. Tvrdě pracujete na svém osobním i pracovním životě. Navíc si skutečně užíváte chuť kávy. A co když si dopřáváte rovnou dvojité espresso? Umíte být velmi náladový člověk, zvlášť před tím, než si vypijete kávu.

Cappuccino

Lidé, kteří milují cappuccino, jsou upřímní, kreativní a společenští. Mají kolem sebe dobré přátele, ale velmi se nudí s lidmi bez fantazie. Pijáci cappuccina jsou rovněž perfekcionisté, kteří často až přehnaně řeší své zdraví.

Zdroj: Freepik Caffe latte

Je vaším oblíbeným druhem kávy caffe latte? V tom případě míváte problémy s rozhodováním. Často také myslíte více na druhé než na sebe a místo, abyste byli sami šťastní, snažíte se na úkor sebe co nejvíc zavděčit druhým.

Černá káva nebo turek

Žádné espresso, cappuccino nebo caffe latte není rozhodně pro vás a na místo toho si dopřejete starý dobrý “turek”? Jste stará škola, která miluje jednoduchost a přímočarost a na kterou je spolehnutí. Často však lpíte na starých věcech a tvrdohlavě odoláváte změnám. Milovníci černé kávy jsou také zpravidla náladoví a tiší.

Instantní káva

Milujete naopak ze všeho nejvíc instantní kávu? V tom případě berete život tak, jak přichází. Jste uvolněným člověkem, který se příliš nepitvá v detailech. Na druhou stranu máte tendenci odkládat úkoly a často zanedbáváte své zdraví.

Káva bez kofeinu

Pijete výhradně kávu bez kofeinu? Jste nadměrně citlivý člověk, hodně se o sebe bojíte a chcete mít věci pod kontrolou. Kávu bez kofeinu nejčastěji pijí lidé, kteří dbají na své zdraví a v jejichž životě mají místo pravidla a řád.

Zdroj: Freepik Ledová káva

Milovníci ledové kávy jsou společenští, spontánní a kreativní lidé, kteří rádi zkoušejí nové věci. Velmi často se však chovají zbrkle a dělají neuvážená rozhodnutí.

Speciální objednávka

Když si v kavárně dáváte kávu, musíte mít vždy něco extra? Ať už chcete vanilkové latte, nebo espresso se sójovým mlékem, vaše specifická objednávka se shoduje právě s vaší osobností. Patříte k lidem, kteří chtějí mít vše pod kontrolou. Zároveň chcete, aby se svět točil přesně podle vás. Jste perfekcionista, který se soustředí na pravidla, zároveň v sobě máte sobecké rysy.

Zdroj: Psychcentral.com, Lifehack.org

Autor:
Publikováno: 5. 11. 2021 10:30 Nahlásit obsah