Různé typy bolestí, které úzce souvisí s našimi emocemi

Různé typy bolestí, které úzce souvisí s našimi emocemi Zdroj: Shutterstock

Ačkoliv si to málokdo z nás dokáže připustit, naše tělo a mysl jsou velmi úzce propojeny. Když nás něco emočně trápí a souží, po čase se to začne projevovat na našem fyzickém zdraví.

Nejčastěji se na našem fyzickém zdraví podepisuje dlouhodobý stres, ovšem ten není jedinou emocí, která naše tělo ovlivňuje. Co tedy chce naše tělo různými typy bolestí povědět?

Bolest krku

Bolest v oblasti krku a krční páteře by údajně měla být způsobena tím, že nedokážeme blízkému člověku odpustit určité věci a křivdy z minulosti.

Bolest hlavy

Bolest hlavy je velmi častým problémem žen i mužů a většinou nás rozbolí zcela z nevysvětlitelných důvodů. Právě za bolestmi hlavy stojí již zmiňovaný dlouhodobý stres.

Bolest zad

Pokud nic nenasvědčuje tomu, proč by vás měla záda bolet, může za tím stát i chybějící emocionální opora. Jednoduše není ve vašem okolí nikdo, kdo by vás podržel a miloval. Nebo si to alespoň vy myslíte.

Bolest bederních obratlů

Jestliže vás často trápí silné bolesti bederních obratlů, značí to, že máte obavy ohledně financí a zabezpečení sebe či rodiny.

Zdroj: Shutterstock.com

Bolest rukou

V tomto případě vám chybí lidský kontakt, a to ne jen ten milostný. Chybí vám vaši přátelé i blízcí, kteří tu pro vás vždy byli.

Bolest loktů a boků

Bolest v těchto dvou místech značí, že se bojíte změn. O svých rozhodnutích často až přespříliš přemýšlíte a než se do něčeho pustíte, musíte mít vše předem naplánované.

Bolest kolen

Koleno je velmi specifická část našeho těla, která souvisí s naším egem a trápí velkou část populace. Jen málokdo si v dnešní době nestěžuje na bolesti kolene, které však vyvolává naše tvrdohlavé ego, kterému chybí špetka pokory.

Jestliže vás tohle téma více zajímá, o bolestech kolene, které jsou projevy psychosomatických poruch, jsme se více rozepsali zde.

Autor:
Publikováno: 13. 4. 2021 13:07 Nahlásit obsah