Vědecky potvrzeno: Muži tráví v koupelně víc času než ženy

Vědecky potvrzeno: Muži tráví v koupelně víc času než ženy Zdroj: Shutterstock

Že koupelna je výhradně ženským teritoriem? Podle nejnovějšího vědeckého výzkumu to není zas tak pravda. Také muži si chtějí uzurpovat tuto místnost sami pro sebe a prý v ní tráví mnohem víc času než ženské pokolení. Muži ovšem neholdují zkrášlovacím procedurám, čas v koupelně tráví úplně z jiného důvodu. A ten vás možná překvapí!

Muži stráví v koupelně až 7 hodin ročně

Vyžehlit si vlasy, oholit nohy, namalovat se a nejen to... To je výhradně ženská doména, kvůli níž něžnější pokolení tráví v koupelně hodiny a hodiny času. Podle výzkumu britské společnosti Pebble Grey, která vyrábí a prodává sortiment pro koupelny a toalety, nás ovšem muži v čase, který stráví v koupelně, výrazně trunfnou! V koupelně a na toaletě totiž stráví v průměru až 7 hodin ročně!

Podle výzkumu, který firma vedla na tisícovce britských respondentů, můži rozhodně neholdují zkrášlovacím procedurám, do koupelen a také na toalety utíkají, protože se prostě potřebují odříznout od okolního světa a chtějí mít od všeho alespoň na chvíli klid.

Zdroj: Shutterstock Koupelna jako útěk od reality

Průzkum tvrdí, že muži se do koupelen a na toalety "zašívali" v průměru 171krát ročně. 45 procent respondentů to vysvětlilo tak, že je pro ně během dne kvůli jejich vytíženosti velmi složité, aby si našli čas sami pro sebe, proto tak rádi "utíkají" alespoň do koupelny.

"Každý z nás potřebuje alespoň trochu času sám pro sebe, není totiž nad to kompletně vypnout. A koupelna je pro tyto chvíle naprosto ideální místem. Je to svatyně, v níž se můžeme klidně na pár minut odříznout od okolního světa," uvedl mluvčí společnosti Pebble Grey.

Proč se muži v koupelnách a na toaletách vůbec zavírají? V žebříčku průzkumu vévodily důvody, že potřebují mít alespoň chvilku ticha, že nechtějí poslouchat křik svých dětí nebo že se chtějí vyhnout domácím pracem. Někteří muži si také chtěli prohlídnout svůj mobilní telefon, přečíst si svůj oblíbený časopis nebo se prostě vyhnout zvídavým otázkám svých partnerek.

Zdroj: Shutterstock Jaké další zajímavosti z průzkumu společnosti Pebble Grey ještě vyplynuly?

  • 25 procent mužských respondentů uvedlo, že jejich partnerky nedokážou pochopit, kolik toho mají na sobě naloženo, a proto potřebují jednou za čas vypnout.
  • Podle 33 procent respondentů je koupelna nebo toaleta jediným místem, kde mohou být opravdu sami.
  • 25 procent respondentů podotklo, že kdyby od reality neutíkali do koupelny nebo na toaletu, neví, jak by dokázali fungovat.
  • 14 procent respondentů přiznalo, že si s sebou do koupelny nebo na toaletu berou časopisy, knihy a dokonce i jídlo.

Zajímavost: Průzkumu britské společnosti Pebble Grey se zúčastila také tisícovka žen. Koupelnu a toaletu označilo jako posvátné místo, kam jdou, když chtějí mít klid, jenom 20 procent z nich. Čím to asi je, co myslíte?

Autor:
Publikováno: 24. 5. 2022 11:25 Nahlásit obsah