Žena prožila klinickou smrt. Když se po 27 minutách probudila, napsala na papír záhadný vzkaz

Žena prožila klinickou smrt. Když se po 27 minutách probudila, napsala na papír záhadný vzkaz Zdroj: Shutterstock

Zhruba 10 procent lidí na světě má za sebou klinickou smrt, po které zázračně ožili. Své zkušenosti si nechávají pro sebe, mluví o nich se svými blízkými, ale také je veřejně sdělují celému světu. Klinickou smrt prožila i Tina Hines z americké Arizony. Když se po 27 minutách znovu dostala do říše živých, napsala na papír vzkaz, ze kterého mrazí.

Američanka Tina Hines zkolabovala přímo na příjezdové cestě před svým domem. Utrpěla masivní infarkt myokardu, který ji málem stál život. I když se Tinu přivolaným zdravotníkům podařilo oživit, nacházela se v kritickém stavu na hranici života a smrti. 

Tuto ženu museli záchranáři oživovat na cestě do nemocnice ještě celkem pětkrát, neboť bylo zřejmé, že umírá. Zdravotníci se navíc obávali toho, že Tina Hines delší cestu již nepřežije. 

Zdroj: Shutterstock Když rychlá zdravotnická služba Tinu přivezla do nemocnice, lékaři jí okamžitě provedli resuscitaci pomocí defibrilátoru a konečně ji po 27 minutách znovu přivedli do světa živých. V momentě, kdy Tina Hines procitla, požádala o tužku a papír. Následně napsala krátký vzkaz, za kterého mrazí: “It's real.”, v překladu “Je to skutečné.”

Lékaři se jí zeptali, co tímto vzkazem myslí. Tina ukázala prstem vzhůru k nebi. Od této chvíle se snaží říci o svém posmrtném zážitku co nejvíce lidem.

“Bylo to tak skutečné. Barvy byly tak živé,” řekla zpětně o klinické smrti, kterou prožila, Tina Hines. O svém příběhu mezi nebem a zemí se blíže rozpovídala v knize Heaven… It's Real: Hoy Dying Changes Living (Nebe… je skutečné: Jak umírání změní život).

Se svými příběhy o klinické smrti se s veřejností podělila i spousta dalších lidí, kteří tvrdí, že zažili posmrtný život. Podle jejich zkušeností zkrátka něco po smrti existuje. A jak na tento nadpozemský prožitek reagují vědci? Vysvětlují to tak, že se v mozku umírajícího odehrává určitá aktivita, která může vyvolat vyšší stupeň vědomí.

Zdroj: 7news.com.au, Mirror.co.uk

Autor:
Publikováno: 11. 9. 2023 12:41 Nahlásit obsah