Ženy si nepořizují selfie fotografie kvůli mužům. Podle vědců je jejich smysl úplně jiný

Ženy si nepořizují selfie fotografie kvůli mužům. Podle vědců je jejich smysl úplně jiný Zdroj: Shutterstock.com

Trend pořizování selfie se již pár let drží a pravděpodobně od něj ženy jen tak neupustí. Tento typ fotografií se především objevuje na sociální síti Instagram, kde na každém ženském profilu najdete minimálně jednu takovou fotku - nebo pravděpodobněji několik desítek.

Selfie fotky si pořizují dospělé ženy i teprve dospívající dívky, jednoduše se v tomto směru meze nekladou a ta, která si je nedělá, jako by snad ani neexistovala. Mnoho z nás si myslí, že focení selfie fotografií dělají ženy z důvodu, aby zaujaly opačné pohlaví, tedy muže. Jenže jak se ukázalo, pravda je někde docela jinde a vlastně i smutnější.

Zdroj: Shutterstock.com Podle studie, která byla publikována v Proceedings of the National Academy of Sciences si ženy tento typ fotografií pořizují ne proto, aby zaujaly a upozornily na sebe, ale proto, aby soutěžily s ostatními ženami. Když se povede opravdu provokativní a pořádné sexy selfie, má žena pocit, že nad těmi ostatními, alespoň pro tuto chvíli, vyhrává. Jak už to dnešní doba a společnost vyžaduje, snažíme se téměř všichni mít více než ostatní (lajků, věcí, slávy, peněz) a focení selfieček nám k tomu alespoň duševním způsobem pomáhá dosáhnout.

Mimo jiné tomuto trendu také přispívá, že mu podlehly snad všechny slavné osobnosti. Jejich fanoušci, v našem případě tedy spíše fanynky, se své idoly snaží napodobovat, a tím pádem počet selfies roste geometrickou řadou. Najdou se ale i tací, kteří svou kreativitu přetvoří na parodie selfieček známých osobností, které jsou pak na internetu velmi populární.

Zdroj: www.huffingtonpost.ca

A jak jste na tom vy? Také si fotíte selfie fotky a jak často? Podělte se s námi o názory v komentářích níže!

Autor:
Publikováno: 10. 9. 2018 13:00 Nahlásit obsah
Loading...