Zvyklosti bohatých a úspěšných lidí, které byste měli praktikovat i vy

Zvyklosti bohatých a úspěšných lidí, které byste měli praktikovat i vy Zdroj: Shutterstock.com

Úspěšní a bohatí lidé jsou si vědomi toho, že to tak daleko nedotáhli pouze díky svému vzdělání, štěstí a tvrdé práci. Tajemství jejich úspěchu spočívá také v jejich zcela obyčejných návycích. Zkuste se jimi inspirovat i vy a rozhodně už nebudete muset žít od jedné výplaty ke druhé. A co víc - tento nový přístup k životu vás rozhodně nebude bolet.

Kupujte si pouze to, co skutečně potřebujete

Neutrácejte za věci, které pro vás nejsou životně důležité. Inspirujte se úspěšnými lidmi, kteří jsou velmi šetrní a kteří nevyhazují peníze za zbytečnosti. Tito lidé namísto bezhlavého utrácení peněz raději investují do svého vzdělání, zkušeností a volného času.

Takový Mark Zuckerberg třeba zbytečně nevyhazuje peníze za oblečení a každý den nosí obyčejné šedé tričko zkombinované s modrými džíny. Pouze na oficiální společenské akce si vezme pánský oblek. Důkazem jeho šetrnosti je jeho šatní skříň, v níž visí samá šedá trička. Spoluzakladatel společnosti Apple, Steve Jobs, na tom byl tak nějak podobně. Rád zase kombinoval černá trička s modrými džíny.

Zdroj: Facebook.com | Mark Zuckerberg

Plánujte, plánujte, plánujte

Plně využívejte diáře a online kalendáře, jejichž prostřednictvím si dokonale rozplánujte celý pracovní týden. Do nejmenších detailů byste si měli také – třeba na kus papíru – sepsat seznam úkolů, které chcete zvládnout za konkrétní den. Díky tomuto přístupu budete výkonnější a mnohem snadněji dosáhnete vytyčených cílů.

Začněte víc číst

Přestaňte trávit večery před televizní obrazovkou nebo s mobilním telefonem v ruce. Pusťte se do čtení knih. Je přitom jedno, jakou literaturu si vyberete. Kromě beletrie a literatury faktu sáhněte i po odborné literatuře, která vás může posunout ještě dál.

Kdo z nejbohatších mužů miloval čtení už od dětství? Nikdo jiný než Bill Gates. Do dnešní doby sestavuje svůj roční seznam oblíbených knih.

Zdroj: Facebook.com | Bill Gates

Vyberte si sportovní aktivitu, které se budete pravidelně věnovat

Spousta bohatých a úspěšných lidí tvrdí, že pravidelná fyzická aktivita napomáhá jejich mozku k tomu, aby začal lépe fungovat. Proto mezi milionáři a miliardáři najdete tolik zapálených sportovců. Nejvýraznější z nich je třeba britský miliardář Richard Brandson, který zbožňuje sporty všeho druhu. Tito úspěšní lidé si navzdory svému vytížení pro svůj oblíbený sport najdou čas vždy. Takže se nemáte na co vymlouvat ani vy.

Zdroj: Medium.com

Mějte přehled o svých příjmech a výdajích

Držte pevně v rukách svůj domácí rozpočet. Měli byste mít jasný přehled o tom, kolik peněz do domácnosti s partnerem přivedete, ale také kolik peněz za dané časové období utratíte. Inspirujte se bohatými lidmi, kteří mají svůj rozpočet pod palcem a kteří se vždy snaží, aby příjmy převyšovaly nad výdaji. Jedině tak se vám nestane, že budete mít na bankovním účtu nulu.

Autor:
Publikováno: 11. 4. 2019 10:02 Nahlásit obsah