Kategorie Recepty z bylinek

Článek
Pesto z bršlice je plné vitamínů a skvěle chutná. Vyzkoušejte recept
Pesto z bršlice je plné vitamínů a skvěle chutná. Vyzkoušejte recept Bršlice kozí noha je opomíjenou jarní bylinkou. Zvlášť zahrádkáři ji považují za plevel. Ale nenechte se zmást! Takové mladé listy bršlice chutnají báječně a můžete si z nich připravit spoustu zdravých dobrot. A to například pesto z bršlice, na které vám přinášíme recept.
Článek
Sedmikráskový sirup za studena: Vyzkoušejte osvědčený recept
Sedmikráskový sirup za studena: Vyzkoušejte osvědčený recept Už jste vyzkoušeli sedmikráskový sirup za studena? S příchodem jara, kdy v trávě vykvétají bílé květy sedmikrásky chudobky, máte jedinečnou možnost. Sedmikráskový sirup za studena totiž nejen báječně chutná, lidové léčitelství jej také doporučuje jako přírodní prostředek při kašli a nachlazení. Přinášíme osvědčený recept.
Článek
Libečková sůl jako výborné dochucovadlo bez éček. Vyrobíte si ji jednoduše
Libečková sůl jako výborné dochucovadlo bez éček. Vyrobíte si ji jednoduše Libeček v kuchyni se používá jako aromatická bylinka k dochucování hlavních jídel i polévek. Jeho výrazná chuť se totiž vyrovná klasickému maggi, jenže je bez éček. Roste vám libeček na zahradě? Z této bylinky si můžete vyrobit libečkovou sůl, kterou lze coby dochucovadlo používat po celý rok. Jaký je recept?
Článek
Recept na kopřivový sirup za studena: Jaké má účinky a jak dlouho si na něm můžete pochutnávat?
Recept na kopřivový sirup za studena: Jaké má účinky a jak dlouho si na něm můžete pochutnávat? Kopřiva dvoudomá je oblíbenou bylinkou, ze které si můžete připravit celou řadu receptů. A to nejen čaj, nádivku, špenát nebo polévku. Zaručeně si oblíbíte také kopřivový sirup za studena. Máme pro vás recept, který rozhodně stojí za vyzkoušení.
Článek
Recept na kopřivovou polévku dvakrát jinak. Klasicky i jako krém
Recept na kopřivovou polévku dvakrát jinak. Klasicky i jako krém Kopřiva je vitaminy a minerály nabitá bylinka, která má největší sílu hlavně na jaře. Mladé kopřivy sbíraly časně zjara už naše babičky a prababičky a připravovaly si z nich nejen čaj. Zamilujete si například také recept na kopřivovou polévku, kterou si můžete připravit hned dvěma způsoby. A to klasicky nebo jako krém.
Článek
Domácí mateřídouškový sirup: Vyzkoušejte recept za studena, který má na zdraví spoustu pozitivních účinků
Domácí mateřídouškový sirup: Vyzkoušejte recept za studena, který má na zdraví spoustu pozitivních účinků Milujete vůni a chuť mateřídoušky? Zkuste si tuto léčivou bylinku, která v létě hojně roste na loukách a stráních, vychutnat také doma. Připravte si domácí mateřídouškový sirup za studena, který nejen skvěle chutná, ale má i příznivé účinky na naše zdraví. Máme pro vás recept na mateřídouškový sirup, který stojí za to vyzkoušet.