Zdobení medových perníčků: Přinášíme recepty na nejlepší polevy

Zdobení medových perníčků: Přinášíme recepty na nejlepší polevy Zdroj: Shutterstock.com

Už za pár týdnů nás opět čeká pečení vánočního cukroví. Zavčas byste se měla pustit především do přípravy medových perníčků. Musíte je totiž nechat dostatečně odležet, aby vám do Vánoc nádherně změkly. Jak ale toto cukroví následně ozdobit? Přinášíme vám recepty na nejlepší polevy na perníčky, mezi kterými jednoznačně vítězí bílková a citronová.

Čím zdobit medové perníčky? Máte spoustu možností

Medové perníčky jsou cukrovím s typicky kořeněnou vůní, které nesmí rozhodně chybět na žádném vánočním stole. Aby byly perníčky na Štědrý den opravdu dokonalé, s jejich pečením byste měla začít s dostatečným předstihem. Kromě osvědčeného receptu na medové perníčky si zkuste dopředu vyhledat také recept na dokonalou polevu, díky které se z perníčků stane doslova mistrovské dílo.

Co se týče zdobení medových perníčků, máte hned několik možností. V běžném obchodě si můžete koupit hotovou polevu v tubě, my se však přikláníme k tomu, abyste si zkusila polevu na perníčky vyrobit doma. Bude obsahovat pouze základní suroviny a nenajdete v ní žádné konzervanty ani éčka. Která poleva na perníčky patří k těm nejoblíbenějším?

Zdroj: Shutterstock.com

Bílková poleva na perníčky

Ingredience:

 • 180 gramů moučkového cukru
 • 20 gramů kukuřičného škrobu
 • 2 lžičky čerstvé citronové šťávy
 • 1 bílek z vejce střední velikosti

Postup:

 1. Moučkový cukr na několikrát přesijte přes jemné síto. Je důležité, aby v něm nezůstaly žádné hrudky.
 2. Moučkový cukr poté promíchejte s kukuřičným škrobem.
 3. Do této směsi cukru a škrobu přidejte celý bílek a lžičku citronové šťávy. Zbytek citronové šťávy si ponechte na případné zředění polevy.
 4. Ze všech ingrediencí vymíchejte bílou polevu, která by se neměla ani roztékat, ani být příliš tuhá.

Citronová poleva na perníčky

Ingredience:

 • 250 gramů moučkového cukru
 • 4 lžíce čerstvé citronové šťávy
 • horká voda dle potřeby

Postup:

 1. Aby se v polevě netvořily hrudky, moučkový cukr několik přesijte přes jemné síto.
 2. Moučkový cukr postupně smíchávejte s citronovou šťávou, přidat můžete i několik kapek horké vody. Ve výsledku vám musí vzniknou hustá, ovšem tvárná poleva.

Zdroj: Shutterstock.com

Barvení bílkové a citronové polevy

Bílková či citronová poleva na medové perníčky nemusí mít pouze bílou barvu. Zkuste je dle libosti obarvit pomocí potravinářského barviva nebo přírodní barvy v prášku. Tyto polevy na perníčky mohou získat barvu i jinak. Obarvit je můžete třeba několika kapkami červené řepy, kurkumou či borůvkami.

Pomůcky ke zdobení perníčků: Igelitový sáček nebo silikonový vak

Na zdobení perníčků si nestačí připravit pouze vybranou polevu. Důležité je, abyste se rovněž poohlédla po pomůcce, kterou ke zdobení použijete. Spousta žen si chválí především pevnější igelitový sáček s ustřihnutým rohem, zdobicí tužku nebo silikonový vak na zdobení. Všechny pomůcky jsou k dostání v kuchyňských potřebách nebo ve specializovaných e-shopech.

Autor:
Publikováno: 12. 11. 2019 10:13 Nahlásit obsah