13letý školák z Británie dostal za domácí úkol, aby si naplánoval vlastní pohřeb. Jeho máma zveřejnila celé zadání na Instagramu

13letý školák z Británie dostal za domácí úkol, aby si naplánoval vlastní pohřeb. Jeho máma zveřejnila celé zadání na Instagramu Zdroj: Msn.com

Letošní školní rok je už na svém konci. Děti dostaly zasloužené vysvědčení a konečně si mohou plnými doušky užívat letních prázdnin. Během školní výuky, kterou neblaze ovlivnila pandemie koronaviru, však zažily spoustu neobvyklých situací. O tom by mohl vyprávět třeba 13letý britský školák, který dostal za domácí úkol naplánovat si vlastní pohřeb.

Školák se měl v rámci úlohy vyjádřit o tom, jakou si přeje mít rakev

Když si 34letá Gemma Marston z britského města Leicester přečetla nové úkoly, které třídě jejího syna v rámci domácí výuky nachystala učitelka, nevěřila vlastním očím. Její 13letý syn Brody, který navštěvuje místní katolickou školu, si měl totiž do nejmenších detailů naplánovat vlastní pohřeb.

V rámci domácí úlohy se měl vyjádřit, zda chce pochovat do země, nebo se nechat zpopelnit. Také si měl na svůj pohřeb vybrat rakev a hudbu, kterou by mu během smutečního obřadu zahráli. 

Zdroj: Instagram.com @GemmaCindarellaMarston Domácí úkol byl podle Gemmy Marson přes čáru

Rozzlobená máma Gemma byla celá bez sebe. Řekla si, že tento úkol je v době pandemie koronaviru, kdy ve Velké Británii umírají tisíce lidí, vážně přes čáru. Proto se rozhodla, že jeho zadání zveřejní na Instagramu.

“Neměla jsem slov. Tu domácí úlohu jsem si musela přečíst dvakrát po sobě, abych pochopila, že si z nás učitelka nedělá legraci, ale že to myslí zcela vážně. Chápu, že v rámci náboženských studií musí ve škole diskutovat o smrti. Ale skutečnost, že 13leté dítě má přemýšlet o vlastním pohřbu, je šílená,” vyjádřila se rozčílená britská máma.

Přemýšlet o vlastním pohřbu je nechutné, říká máma britského školáka

Ve formuláři, který v rámci online školní výuky připravila učitelka, děti měly nejen napsat, jakou si přejí hudbu na pohřeb a jaké by si vybraly květiny. Tento svůj výběr navíc musely do detailů zdůvodnit. 

Zdroj: Instagram.com @GemmaCindarellaMarston “Můj syn je ještě dost malý na to, aby musel řešit něco takového. Tento domácí úkol mi navíc přijde dost nemístný. Aktuálně totiž žijeme v době pandemie koronaviru, během které spoustě rodinám zemřel někdo blízký,” upozornila Gemma Marston, podle níž je přemýšlet o vlastním pohřbu velmi nechutné.

Škola tvrdí, že učitelka úkol poslala omylem

Trojnásobná máma Gemma poukazuje na to, že děti si zažily během nucené karantény spoustu stresu a úzkosti. Na psychickém zdraví jim tak nepřidá ani to, když budou muset myslet na svou vlastní smrt. Podle Gemmy Marston byl v tomto případě přístup učitelky k online výuce velmi necitlivý a měla by se vážně zamyslet nad tím, co udělala.

Tento zvláštní domácí úkol, který Gemma Marston posléze sdílela na Instagramu, vyvolal mezi lidmi velký rozruch. Z toho důvodu na postup své zaměstnankyně musela zareagovat i samotná katolická škola v Leicesteru. Tato škola se omluvila a k omluvě přidala tvrzení, že domácí úloha byla 13letým školákům zaslána nedopatřením. Tento úkol byl prý určen studentům vyšších ročníků.

Autor:
Publikováno: 1. 7. 2020 12:08 Nahlásit obsah