Američan Don Adair umíral v nemocnici na koronavirus. Jeho děti se s ním loučily 30 hodin po telefonu

Američan Don Adair umíral v nemocnici na koronavirus. Jeho děti se s ním loučily 30 hodin po telefonu Zdroj: Facebook.com | Abby Adair Reinhard

Pandemie koronaviru přinesla některým lidem těžké životní zkoušky. Náročné chvíle si prožila i rodina Američana Dona Adaira, který v nemocnici umíral na koronavirus. Kvůli přísným nařízením se s ním jeho děti nemohly rozloučit osobně. Díky zdravotní sestře si však s tímto mužem mohli jeho nejbližší telefonovat do chvíle, než vydechl naposledy.

Ošetřující zdravotní sestra udělala nádherné gesto

Don Adair působil v americkém státě New York jako právník. Hlavní náplní jeho práce bylo pomáhat lidem, kteří si chtěli založit svou vysněnou firmu. Co ovšem tento muž miloval nejvíce, byla jednoznačně jeho rodina. Byl hrdým tátou i dědečkem. Bohužel se však před několika týdny nakazil novým koronavirem, kterým měl u něj velmi těžký průběh. Kvůli závažnému postižení plic musel být hospitalizován v nemocnici.

Onemocnění COVID-19 mělo u Dona Adaira bohužel fatální dohru. Sami zdravotníci tušili, že nový koronavirus tohoto muže porazí. Jelikož se s ním jeho rodina nemohla rozloučit osobně, jeho ošetřující zdravotní sestra se rozhodla pro nádherné gesto. Vedle ucha svého pacienta položila nemocniční telefon, aby mohl poslední hodiny svého života slyšet hlasy svých milovaných.

Zdroj: Facebook.com | Abby Adair Reinhard Děti se mohly se svým tátou rozloučit alespoň po telefonu

Jeho čtyři děti si s ním po telefonu povídaly celých třicet hodin, dokud nevydechl naposledy. "Bylo to pro nás obrovské požehnání. Mohla jsem svému tátovi říct vše, co jsem potřebovala," říká dcera Dona Adaira Abby Adair Reinhardová.

76letý Don Adair už nemohl mluvit, jeho děti jej však slyšely v telefonu alespoň dýchat. Byly si také jisté tím, že rozumí všemu, co mu říkají. "K hovoru s tátou se kromě mě připojili i mí sourozenci Tom, Carrie a Emily. Ačkoli jsme každý seděli v Dallasu, Raleighu, Kodani nebo Rochesteru, byli jsme spolu a vybavovali si své dávné vzpomínky. Na jezero, na náš výlet do Evropy, na písně u táboráku, na hry nebo na důležité rozhovory," popisuje Abby Adair Reinhardová.

Zdroj: Facebook.com | Abby Adair Reinhard Don Adair zemřel po 30 hodinách telefonického spojení

Děti Dona Adaira věděly, že se blíží tátův konec. I když jej při jeho posledních hodinách nemohly držet za ruku, byly nesmírně rády, že se s ním mohou spojit alespoň po telefonu. Don Adair vydechl naposledy přesně po třiceti hodinách telefonického spojení.

"Poděkovala jsem mu za to, že tu pro nás byl a že nás miloval. Některé věci jsem mu odpustila a za další jsem se mu omluvila," dodává dcera Dona Adaira Abby Adair Reinhardová.

Autor:
Publikováno: 7. 5. 2020 14:07 Nahlásit obsah