Australská maminka sdílela varování pro ostatní rodiče: Dítě umístěné v nákupním vozíku je ve velkém nebezpečí

Australská maminka sdílela varování pro ostatní rodiče: Dítě umístěné v nákupním vozíku je ve velkém nebezpečí Zdroj: Shutterstock

Maminka Millie se na sociálních sítích podělila o svůj příběh z nakupování v supermarketu, který málem skončil tragicky. Jako varování sdílela fotku své malé dcery napojené na přístroje na jednotce intenzivní péče a upozornila tím ostatní rodiče na běžnou chybu, která málem zabila její dítě. Co se vůbec odehrálo?

Maminka Millie se vydala se svými dvěma malými dětmi nakupovat do supermarketu. Zatímco po nákupu zapínala svého syna Lincolna do autosedačky, nechala svou dcerku Millie sedět v sedačce nákupního vozíku. Celé to podle maminky trvalo asi 2 sekundy.

Zafoukal ale vítr, nákupní košík vrazil do obrubníku a převrátil se. Malá Millie bohužel spadla hlavičkou na chodník. Holčička byla urychleně odvezena do nemocnice, kde jí lékaři diagnostikovali krvácení do mozku. Aby jí zachránili život, musela urychleně podstoupit operaci mozku, která trvala dvě hodiny.

Holčička Millie měla štěstí v neštěstí. Po následném pobytu na jednotce intenzivní péče se její zdravotní stav stabilizoval a nyní je se svými nejbližšími konečně doma. Její maminka Millie se však rozhodla, že o této nepříjemné zkušenosti z nakupování bude veřejně mluvit.

Zdroj: Shutterstock Spousta rodičů totiž na parkovištích spoléhá na nákupní vozíky, a to zvlášť mají-li více dětí, které se snaží dostat bezpečně do auta. Tragédie, která se stala malé holčičce Millie, se může přihodit opravdu komukoliv, je to jen otázka pár sekund.

“Všechny nákupní vozíky s dětskými zádržnými systémy musí mít na svém místě brzdový systém. Jsem odhodlána to uskutečnit. Pokud to dokážu a zastaví to jen jedno dítě před zraněním, tak to bude úspěch,” říká odhodlaně australská maminka, jejíž dcerka si z nakupování odnesla velmi vážné zranění.

Zdroj: Instagram.com/cprkids

Autor:
Publikováno: 3. 3. 2023 15:30 Nahlásit obsah