Bloggerka Kate Swenson otevřeně ukazuje, jak vypadá náročný život matky tří dětí

Bloggerka Kate Swenson otevřeně ukazuje, jak vypadá náročný život matky tří dětí Zdroj: Facebook.com | Finding Cooper's Voice

Každá žena, která porodí dítě, se na vlastní kůži posléze přesvědčí, že být matkou není nic jednoduchého. Zvlášť když máte více dětí, pečujete o domácnost, chodíte do práce a chcete být atraktivní i pro svého manžela. Své o tom ví trojnásobná maminka Kate Swenson, která o své náročné roli otevřeně píše na blogu Finding Cooper´s Voice.

Kate Swenson se na blogu vypisuje za svých emocí

Americká maminka Kate Swenson založila před několika lety blog Finding Cooper´s Voice. Tento blog měl pojednávat o jednom z jejích tří dětí, synovi Cooperovi, který je autista. Blogové články tvořila proto, aby se vypsala ze svých emocí a aby se jí alespoň trochu ulevilo. Zpočátku ji četla pouze hrstka čtenářů, dnes má více než 500 tisíc sledujících, a to i na Facebooku a Instagramu.

Zdroj: Facebook.com | Finding Cooper's Voice Bloggerka potvrzuje, že být rodičem je velká dřina

Když si projdete Katin blog i příspěvky na sociálních sítích, pochopíte, proč dokázala oslovit tolik lidí. Ve článcích, ale i na videích a fotkách zachycuje nejen své vlastní pocity, ale potvrzuje i obecně zažitou pravdu, že být rodičem je opravdu velká dřina.

„Nikdy jsem nepočítala s tím, že být mámou je taková dřina. Je mi 36 let a mám pocit, že jsem ztratila svou vlastní identitu. Možná, že jde taky o krizi středního věku, nebo za to může poporodní deprese. Možná jsem prostě unavená, přetížená a psychicky vyčerpaná,“ tvrdí o sobě v jednom ze svých příspěvků trojnásobná americká máma Kate.

Zdroj: Facebook.com | Finding Cooper's Voice Kate Swenson je šťastná, někdy si ale přijde jako domácí puťka

Tato žena má tři syny, manžela, domov a práci, které nade vše miluje. Jak ale sama říká, většinu času je šťastná, některé dny i týdny však pocit štěstí necítí. „Podívám se do zrcadla a jenom těžko poznávám sama sebe. Nepřipadá mi, že vypadám staře. Jde o tom, že mi přijde, že už to nejsem já. Jsem unavená, naštvaná a stále někam spěchám,“ popisuje Kate strasti rodičovství, v nichž se poznává plno dalších lidí.

Tato žena otevřeně říká, že pravidelně trpí výčitkami. Když je v práci, vyčítá si, že není s dětmi. Když je naopak s dětmi, myslí na práci i na to, že by měla dělat něco sama se sebou. „Mám navíc pocit, že moje univerzitní vzdělání mi je teď k ničemu, jako kdybych ho promrhala. Přijdu si jako domácí puťka, která se jenom stará o děti, uklízí, vaří a hlídá dům,“ vyznává se Kate.

Zdroj: Facebook.com | Finding Cooper's Voice Závidí manželovi volné chvilky, a to i v koupelně nebo na záchodě

Kate Swenson navíc přiznává, že kvůli své permanentní vytíženosti manželovi závidí volné chvilky. A to i chvilku samoty na záchodě nebo v koupelně, o čemž si může trojnásobná máma Kate nechat jenom zdát.

Mamince Kate dá nejvíc zabrat starost o autistického syna, do toho musí být plnohodnotnou mámou i pro své dva další potomky. Péči o sebe proto odsunula až na druhou kolej. „Už jsem si zvykla na to, jak vypadám. Dříve jsem se snažila zdravěji jíst i častěji cvičit. Teď je smutné, když řeknu, že mi na tom až tolik nezáleží. Jsem velmi unavená z péče o děti a domácnost i chození do práce, že se těmito věcmi už tolik nezabývám,“ říká trojnásobná americká máme Kate Swenson, která přiznává, že kvůli vytíženosti nemá aktuálně ani žádné koníčky. Tato žena doufá, že v této situaci nebude věčně a že se jí časem bude dýchat o něco volněji.

Autor:
Publikováno: 24. 2. 2020 10:44 Nahlásit obsah