Kojící máma zveřejnila kontroverzní fotku mateřského mléka. Co je na jejím snímku zvláštního?

Kojící máma zveřejnila kontroverzní fotku mateřského mléka. Co je na jejím snímku zvláštního? Zdroj: Shutterstock.com

Lidské tělo před námi skrývá ještě spoustu nevysvětlitelných záhad. Že je to opravdu tak, dokazuje britská maminka Jodie Danielle Fisherová, která na Facebook přidala znepokojující fotku svého mateřského mléka v lahvičkách. První lahvička obsahovala bílé krémové mléko, druhá pak mléko s modrým nádechem. Jaký byl důvod této změny?

Virální fotka mateřského mléka: Jak jeho barvu ovlivnilo očkování dítěte?

Britská kojící máma Jody Danielle Fisherová začátkem letošního května vyvěsila na svůj facebookový profil kontroverzní fotku, která se stala takřka přes noc virální. Do dnešní doby má desítky tisíc sdílení i komentářů. Její snímek totiž ukazuje, jak mateřské mléko reaguje na potřeby kojeného dítěte.

Zdroj: Facebook.com | Jody Danielle Fisher Jody vedle sebe nafotila dvě lahvičky naplněné jejím mateřským mlékem. Mléko v první lahvičce je viditelně bílé s krémovou konzistencí, naopak mléko v druhé lahvičce má modrý nádech. Kojící maminka tuto změnu vysvětluje tím, že její roční holčička Nancy podstoupila mezi odsáváním těchto dvou srovnávaných mateřských mlék očkování.

Aby se tělo dítěte lépe vypořádalo s vakcínou

Zatímco bílé krémové mléko si maminka odsála den před očkováním, mléko s modrým nádechem začalo z jejích prsou vytékat dva dny po očkování její dcerky. „Věřím v to, že dcerka, která mi z prsou po očkování sála mateřské mléko, dávala prostřednictvím svých slin mému tělu signál, že potřebuje jiné, kvalitnější mléko. Její tělo se tak mohlo lépe vypořádat s vakcínou,“ vysvětluje Jody Danielle Fisherová změnu barvy svého mateřského mléka.

Tato žena navíc upozorňuje, že stále dodržovala stejný jídelníček. Nejedla ani potraviny obsahující potravinářská barviva nebo zeleninu výraznějších barev, které by mohly ovlivnit právě výsledné zabarvení mateřského mléka.

Maminka, která je přesvědčená o síle mateřského mléka

V současné době neexistují žádné vědecké studie, které by Jodyno tvrzení dokazovaly. Tato kojící maminka je ale přesvědčená o obrovské síle mateřského mléka, nepodceňuje však ani důležitost očkování.

Zdroj: Shutterstock.com „Nechci od vás poslouchat kázání o tom, že nemám chodit na očkování. Očkování zkrátka dělá to, co dělat má. Stejně tak dobře funguje i mé tělo, které je propojené s tělem mé dcery. Svou fotkou jsem chtěla spíš ukázat to, čeho jsou ženská těla schopná, když je jejich dětem špatně,“ říká dále britská kojící máma.

Jody Danielle Fisherová se kojení svého dítěte jen tak nehodlá vzdát. A chce i ostatní maminky přesvědčit o tom, že mateřské mléko je pro jejich děti tou nejcennější potravinou, kterou nic nenahradí.

„Ochrana zdraví mého dítěte je pro mě to nejdůležitější. A to je důvod, proč svou 13měsíční holčičku kojím, i když mi někteří říkají, že bych s tím měla už dávno přestat,“ dodává hrdě Jody.

Autor:
Publikováno: 28. 5. 2019 12:46 Nahlásit obsah