Kategorie Očkování

Článek
Chřipka: Onemocnění, které často podceňujeme
Chřipka: Onemocnění, které často podceňujeme Jen málokdo se může v tomto chřipkovém období pochlubit, že ho ještě tato zákeřná nemoc neskolila. Někteří jsou dokonce nemocní již opakovaně. O tom, co to chřipka je, se pravděpodobně více rozepisovat ani nemusíme, avšak mezi lidmi kolují nejrůznější mýty, a proto je na čase uvést věci na pravou míru.
Článek
Pravidla pro nástup do školy 1. září 2021: Co vše budou muset děti splnit?
Pravidla pro nástup do školy 1. září 2021: Co vše budou muset děti splnit? První školní den zanedlouho opět zaklepe na dveře. S ohledem na koronavirovou krizi však budou muset žáci a studenti od 1. září 2021 dodržovat hned několik důležitých pravidel. Co vše tedy budou muset splnit, aby byl jejich nástup do školy úspěšný?
Článek
Zánět srdečního svalu po očkování mRNA vakcínou. O vzácném riziku informoval Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv
Zánět srdečního svalu po očkování mRNA vakcínou. O vzácném riziku informoval Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) vydal koncem letošního června tiskovou zprávu, v níž informuje o velmi vzácném riziku souvisejícím s očkováním proti koronaviru mRNA vakcínami. Podle jeho vyjádření mohou vakcíny společností Pfizer/BionNTech a Moderna u mladých mužů výjimečně způsobit zánět srdečního svalu neboli myokarditidu.
Článek
V Česku se již delta mutace koronaviru šíří komunitně, uvádí Státní zdravotní ústav
V Česku se již delta mutace koronaviru šíří komunitně, uvádí Státní zdravotní ústav Podle poslední zprávy Státního zdravotního ústavu se nakažlivější delta mutace koronaviru nevyhnula ani Česku. Tato varianta dříve nazývaná jako indická se již v tuzemsku šíří komunitně. U některých lidí, kteří se v Česku nakazili mutací delta, se totiž nepodařilo dohledat, u koho a kde se nakazili, i když nebyli v zahraničí.
Článek
Žena po očkování druhou dávkou AstraZenecy ztratila hlas. Tento postvakcinační syndrom je vzácný, shodují se odborníci
Žena po očkování druhou dávkou AstraZenecy ztratila hlas. Tento postvakcinační syndrom je vzácný, shodují se odborníci Portugalka Sofia Gomes, která žije ve Velké Británii, se potýká se vzácným postvakcinačním syndromem. Zatímco lidé po očkování bojují s únavou, bolestivou paží, celkovou bolestí svalů či teplotou, tato 43letá žena měla zcela neočekávané příznaky. Po druhé dávce vakcíny AstraZeneca, kterou dostala 19. května, ztratila hlas.
Článek
Jak se liší koronavirus od chřipky: Všímejte si několika zásadních rozdílů
Jak se liší koronavirus od chřipky: Všímejte si několika zásadních rozdílů Jak poznat, zda máte koronavirus, nebo jste se nakazili chřipkou? Tato virová onemocnění rozhodně nejsou jedno a totéž, jak mnozí tvrdí. Jelikož pomalu klepe na dveře další chřipková sezona, není od věci, když budete znát několik podstatných rozdílů mezi covidem-19 a chřipkou.
Článek
Vakcína proti koronaviru bude na trhu do Vánoc, tvrdí čínský farmaceutický gigant Sinopharm. Vyjde nás na 3 tisíce korun
Vakcína proti koronaviru bude na trhu do Vánoc, tvrdí čínský farmaceutický gigant Sinopharm. Vyjde nás na 3 tisíce korun Svět netrpělivě čeká na to, až se do oběhu dostane účinná vakcína proti nemoci Covid-19. Ta by měla konečně učinit přítrž pandemii nového koronaviru. Že se blýská na lepší časy, ohlásila čínská farmaceutická společnost Sinopharm. Uvedla totiž, že svou vakcínu proti koronaviru pustí na trh do letošního prosince. Cena vakcíny by měla být 130 dolarů.
Článek
Kojící máma zveřejnila kontroverzní fotku mateřského mléka. Co je na jejím snímku zvláštního?
Kojící máma zveřejnila kontroverzní fotku mateřského mléka. Co je na jejím snímku zvláštního? Lidské tělo před námi skrývá ještě spoustu nevysvětlitelných záhad. Že je to opravdu tak, dokazuje britská maminka Jodie Danielle Fisherová, která na Facebook přidala znepokojující fotku svého mateřského mléka v lahvičkách. První lahvička obsahovala bílé krémové mléko, druhá pak mléko s modrým nádechem. Jaký byl důvod této změny?
Článek
Obávané spalničky mají typické příznaky: Jak probíhá jejich léčba, když očkování selhalo?
Obávané spalničky mají typické příznaky: Jak probíhá jejich léčba, když očkování selhalo? V současnosti se Evropou šíří epidemie spalniček, více než stovka případů je od začátku letošního roku hlášena i v Česku. Toto vysoce infekční a život ohrožující onemocnění, které způsobuje virus z čeledi paramyxovirů, z počátku vypadá jako úplně obyčejná chřipka. Jak ale poznáte, že máte právě spalničky? Podle následujících příznaků!
(1) Načíst více