Miminko v Rusku přišlo na svět s jizvou pod okem. Lékaři jej poranili při císařském řezu

Miminko v Rusku přišlo na svět s jizvou pod okem. Lékaři jej poranili při císařském řezu Zdroj: Focus.de

Když si novopečená maminka Darya Kadochnikova chtěla poprvé pochovat své miminko, zůstala jako opařená. Všimla si totiž, že na pravé tváři její novorozené holčičky je čerstvá a velmi hluboká jizva. Zajímá vás, co se stalo? Porodníci holčičku do tváře omylem řízli při císařském řezu.

Miminko změnilo polohu v děloze: Lékaři se rozhodli pro císařský řez

Devatenáctiletá Darya Kadochnikova z Ruska plánovala, že své dítě porodí přirozeným způsobem. Zdravotníci na poslední chvíli rozhodli, že jak pro nastávající maminku, tak pro její miminko bude mnohem bezpečnější cestou císařský řez. Jejich rozhodnutí konkrétně ovlivnila poloha plodu v děloze, kvůli níž by byl přirozený porod velmi komplikovaný.

Zdroj: Dailymail.co.uk Po narkóze čekal maminku šok

Když Darya nastoupila do porodnice, lékaři jí před zákrokem podali epidurální anestezii. Ta však podle jejích slov vůbec neúčinkovala a tato nastávající maminka cítila každičkou bolest. Proto musela nakonec své dítě přivést na svět v celkové narkóze.

Ve chvíli, kdy se tato mladá ruská žena probudila z narkózy, a chtěla vidět a pochovat si svou novorozenou holčičku, zažila obrovský šok. Na tváři jejího miminka se vyjímala několikacentimetrová čerstvá a hluboká jizva. Tuto jizvu holčičce způsobili nedopatřením porodníci, když prováděli císařský řez.

Zdroj: Dailymail.co.uk Proč došlo k říznutí? Miminko se prý příliš hýbalo

Světová média uvádějí, že lékaři mamince řekli, že k říznutí miminka došlo omylem proto, že se příliš hýbalo. Samotnou Daryu také potkaly poporodní komplikace. Dostala vysokou horečku a lékaři jí museli nasadit antibiotika. I přesto se snaží kojit, aby dala své novorozené dcerce to nejlepší.

Její malé holčičce zůstane jizva pod pravým okem jako připomínka narození pravděpodobně po celý život. A co na to nemocnice, v níž k tomuto incidentu došlo? Ta zatím nevydala oficiální prohlášení.

Autor:
Publikováno: 4. 2. 2020 12:00 Nahlásit obsah