Nejdůležitější životní pravidla, která nás naučily naše matky

Nejdůležitější životní pravidla, která nás naučily naše matky Zdroj: Shutterstock.com

Mámy jsou naší největší životní oporou. Jsou to ženy, od kterých se učíme a které nám dávají cenné rady do života. Bez jejich milující výchovy bychom nebyli takoví, jací jsme. Pokud vám vaše matka vštípila i následující pravidla, máte ve srovnání s ostatními obrovskou výhodu. Tyto cenné životní lekce navíc využijete i při výchově vlastních dětí!

Klíčová pravidla pro lepší život

Říká se, že mámy vědí ve skutečnosti všechno nejlépe. Svou moudrost a životní zkušenosti vkládají i do výchovy svých dětí. Pokud vaše máma při výchově uplatňovala čtyři následující pravidla, v dospělosti se vám díky tomu bude žít mnohem jednodušeji a lépe.

Zdroj: Shutterstock.com

Díky své mámě víte, že jste bezpodmínečně milováni

Jestli vás vaše máma milovala a miluje bez podmínek, je to vaše životní výhra. Díky tomu máte v sobě zakódované správné emoční rovnice, které následně využijete při budování partnerského vztahu i při výchově vlastních dětí. Přistupujete tak k lásce jako k něčemu přirozenému a samozřejmému a víte, že vás ostatní milují kvůli tomu, jací jste.

Pocit jistoty a bezpečí v mámině náruči je nenahraditelný

Pokud vám vaše máma dávala pocit bezpečí a jistoty, je to to nejcennější, co vám mohla vedle své lásky dát. Pro dítě je velmi důležité, když ví, že se má o koho opřít. A když se něco stane, je tu právě mámina náruč, do které se může schoulit a začít ten pravý pocit bezpečí.

Toto pravidlo je důležité i do budoucna. Dospělý člověk díky tomuto stylu výchovy zná svou hodnotu, důvěřuje si a často se nebojí dělat ani kroky do neznáma.

Jste si vědomi toho, že svět není spravedlivé místo

Dětství je období zábavy, her a smíchu. I tak vás vaše máma neměla zapomenout naučit, že svět není rozhodně spravedlivé místo. Díky tomu pochopíte, že – ač neexistuje spravedlnost -  je tu láska, otevřenost, upřímnost a vzájemná komunikace, díky čemuž se vám budou v životě mnohem lépe zvládat problémové situace.

Zdroj: Shutterstock.com

Vaše máma vám dává najevo, že vás ve všem chápe

Máma vás možná také naučila zodpovědnosti a samostatnosti. Můžete si ovšem pogratulovat i k tomu, pokud pro vás měla a má absolutní pochopení a už od dětství se k vám chovala jako rovná k rovnému.

Jestli vám vaše máma dávala už od dětského věku najevo, že vás ve všem chápe, toto životní pravidlo se vám bude hodit také v dospělosti. Budete díky tomu nahlížet na lidi kolem sebe bez předsudků a budete je tak přijímat takové, jací jsou. A to bez ohledu na jejich odlišné chování, názory či vzhled.

Autor:
Publikováno: 20. 2. 2019 10:00 Nahlásit obsah