Učitelky mateřské školy vzaly děti do strašidelného hradu, kde se jim vysmály. Řada dětí má z výletu trauma

Učitelky mateřské školy vzaly děti do strašidelného hradu, kde se jim vysmály. Řada dětí má z výletu trauma Zdroj: Shutterstock

Se závěrem školního roku nastala pro děti doba školních a školkových výletů. Na jeden takový nezapomenou děti z mateřské školky v polském městě Słupsk. Jejich učitelky je vzaly do strašidelného hradu v Łebě. Děti se následně vrátily domů traumatizované a s pláčem.

Z návštěvy strašidelného hradu se stal výlet hrůzy

Školkový výlet do strašidelného hradu se rozhodně nevyvedl podle představ. Jelikož návštěva strašidelného hradu nebyla omezena věkem, paní učitelky z polské mateřské školy si myslely, že si jejich děti výlet užijí. Jenže chyba lávky.

Děti byly k smrti vyděšené, plakaly a pravděpodobně budou mít ještě dlouho noční můry. Návštěvu dětí ve strašidelném hradě natáčela ředitelka MŠ Słupsk, která se s nimi vydala na výlet společně. Video sdílela na sociálních sítích, jenže později jej stáhla - ovšem i tak začal tento záznam žít na internetu vlastním životem.

Zdroj: Shutterstock “Chtěly jste se bát!” vysmívaly se učitelky dětem

Na videozáběrech je vidět, jak se malé děti ve strašidelném hradě bojí, pláčou a prosí, že chtějí jít pryč. “Máme strach! Chceme se vrátit!” prosí děti své učitelky. “Mami, kde jsi? Mami, potřebuji tě! Kde jsi? Nechci zemřít. Jsem příliš malý na to, abych zemřel,” můžete dále slyšet nářek dětí ve videu.

Jenže jejich učitelky z MŠ jim opakují, že všechno kolem jsou jenom hračky a oni musí být silní a jít dál. “Ne! Musíš být tvrdý. Jdeme vpřed!”, “Vidíš, chtěl jsi se bát!”, “Co, chtěli jste strašidelný dům, moji hrdinové?” odpovídají učitelky plačícím dětem.

Zdroj: Shutterstock Podle ředitelky MŠ je důležité naučit se čelit strachu

Ředitelka MŠ Słupsk skandální výlet hájí a tvrdí, že návštěva strašidelného hradu není omezená věkem. Podle ní je navíc strach přirozenou lidskou emocí a každý by se měl učit jej překonávat. Ani vedoucí odboru školství městského úřadu ve Słupsku v tomto výletě nevidí problém, podle ní si na výlet žádný z rodičů nestěžoval.

Podle reakcí na sociálních sítích to však není pravda a na postup mateřské školy se podává trestní oznámení"Mohu se vším přesvědčením říci, že pro děti, které se této akce účastnily, to byl traumatický zážitek. Trauma se hned tak neprojeví. Uvidíme, co bude za dva tři měsíce. Mohou se k tomu vrátit jako k těžké emocionální situaci, kterou prožili,” sdělila psycholožka Malgorzata Gierszewska z pedagogicko-psychologické kliniky ve Słupsku.

Zdroj: 4funkids.pl, Polsatnews.pl, Gazeta.pl

Autor:
Publikováno: 28. 6. 2023 09:53 Nahlásit obsah