Ultrazvuk rodičům ukázal, že jejich dítě má rozštěp horního patra a rtu. Potratu řekli ne

Ultrazvuk rodičům ukázal, že jejich dítě má rozštěp horního patra a rtu. Potratu řekli ne Zdroj: Shutterstock

Když byla Sara Heller v 24. týdnu těhotenství, ultrazvuk odhalil, že její dítě má deformaci obličeje. Když se jí a jejího manžela Chrise lékaři zeptali, zda chtějí potrat, řekli jednoznačné ne. Narodil se jim chlapeček Brody s rozštěpem rtu a patra, který je neskutečný bojovník. Jeho rodiče rozhodně nepochybují o tom, že se rozhodli správně.

Sara a Chris Hellerovi z americké Nebrasky si vždy přáli velkou rodinu. Poté, co Sara otěhotněla, si však manželé vyslechli zdrcující zprávu. Při kontrolním ultrazvuku během 24. týdne těhotenství lékaři zjistili, že Sara čeká chlapečka s rozštěpem.

Ovšem informace, že se jejich dítě narodí s deformací tváře, rozhodně nic nezměnila na tom, co ke svému dítěti cítí. Pro svého chlapečka byli připraveni udělat opravdu všechno a dát mu nekonečnou lásku, proto nesouhlasili s potratem, který jim lékař navrhl.

Ultrazvuk konkrétně ukázal, že chlapeček, kterého Sara nosí pod srdcem, má oboustranný rozštěp horního rtu a patra. Jak k němu dochází? V průběhu šestého až desátého týdne těhotenství se kosti horní čelisti nenarozeného miminka spojují a vzniká tak horní patro a rty. Pokud se ovšem tyto kosti a tkáň nespokojí, mluvíme o rozštěpu patra. 

Když se Saře a Chrisovi Hellerovým narodil syn, dali mu krásné jméno Brody. Jak očekávali, chlapeček přišel na svět s rozštěpem rtu a horního patra. Jeho rodiče však byli připraveni dát mu to nejlepší v životě. Byli si vědomi toho, že může mít potíže s dýcháním, přijímáním potravy, pitím nebo v budoucnu i s mluvením, pokud tento stav nebude chirurgicky léčen.

V současné době má Brody šest let a díky úspěšným operacím žije plnohodnotným životem a vypadá stejně jako jeho vrstevníci. A co Brodyho rodiče? Ti by svého synka nevyměnili za nic na světě!

Zdroj: Original.newsbreak.com, Instagram.com/saheller

Autor:
Publikováno: 13. 3. 2023 09:37 Nahlásit obsah