Ve Velké Británii porodila 11letá dívka. Rodina si jejího těhotenství údajně nevšimla

Ve Velké Británii porodila 11letá dívka. Rodina si jejího těhotenství údajně nevšimla Zdroj: Shutterstock

Velkou Británií otřásá skandál, jejíž hlavní aktérkou je 11letá dívka. Toto dítě totiž ve 30. týdnu porodilo miminko a dle britských lékařů jde zřejmě o nejmladší maminku v zemi. Vzhledem k věku této novopečené mámy se ve Velké Británii rozbíhá vyšetřování, které má zjistit, jak a s kým dívka otěhotněla.

Jak uvedl britský list The Sun, pravděpodobně nejmladší matka Velké Británie, porodila dítě začátkem letošního června. Ona i její miminko, které přišlo na svět ve 30. týdnu těhotenství, se v současnosti těší dobrému zdraví.

Zarážející ovšem je, že tato dívka otěhotněla ve věku pouhých 10 let a její rodina neměla o jejím těhotenství údajně žádné tušení. Jak a s kým holčička otěhotněla, proto nyní zajímá nejen britské policisty, ale i sociální pracovníky. 

“Velmi nás to šokovalo. Dívka je nyní obklopena odbornou pomocí. Hlavní je, že ona i dítě jsou v pořádku. Je velmi znepokojující, že její rodina údajně nevěděla, že je jejich dcera těhotná. Kolem tohoto případu je spousta otazníků,” prozradil listu The Sun zdroj blízký dívčině rodině. 

Zdroj: Shutterstock Policisté a sociální pracovníci v současnosti šetří, zda britská dívka, která porodila v 11 letech, měla v 10 letech sex dobrovolně, nebo se stala obětí sexuálního zneužívání. Je totiž velmi zarážející, že její okolí nemělo o jejím utajovaném těhotenství nejmenší ponětí.

V roce 2006 se nejmladší matkou Velké Británie stala 12letá dívka Tressa Middletonová, kterou znásilnil její o čtyři roky starší bratr. Dítě, které Tressa porodila, šlo do adoptivní rodiny. V roce 2014 Velká Británie zaznamenala případ 13letého chlapce a 12leté dívky, kteří spolu počali dítě a kteří byli označeni za nejmladší britské rodiče.

Zdroj: The Sun

Autor:
Publikováno: 2. 7. 2021 10:21 Nahlásit obsah