Kategorie Sezónní zelenina

Článek
Otrava cuketou: Na podezřelou cuketu upozorňuje hořká chuť
Otrava cuketou: Na podezřelou cuketu upozorňuje hořká chuť V letních měsících patří cuketa k nejoblíbenějším druhům zeleniny, kterou si můžete upravit na spoustu způsobů. Pokud ale pokrm z cukety chutná hořce, zpozorněte. Můžete si totiž přivodit otravu cuketou, jejíž příznaky většina lidí nepozná. Jak se tedy otrava cuketou projevuje a čím je vůbec způsobena?
Článek
Kvašáky z okurek milovaly už naše babičky. Tato letní pochoutka je plná probiotických kultur
Kvašáky z okurek milovaly už naše babičky. Tato letní pochoutka je plná probiotických kultur Co s úrodou okurek? Nemusíte je pouze nakládat do sladkokyselého nálevu. Vyrobte si z nich vynikající kvašáky. Jde konkrétně o konzervované okurky, které prošly mléčným kvašením. Na této lahůdce obsahující zdraví prospěšné probiotické kultury si pochutnáte už po sedmi dnech od jejího naložení.
Článek
Léto je čas zeleninových salátů. Přinášíme tipy na zdravé recepty, které si můžete dopřát i k obědu
Léto je čas zeleninových salátů. Přinášíme tipy na zdravé recepty, které si můžete dopřát i k obědu Dali byste si v létě něco zdravého a lehkého, na čem si navíc pochutnáte? Připravte si z čerstvé zeleniny několik variací zeleninových salátů, které by neměly chybět v žádném letním jídelníčku. Vyzkoušejte následující recepty na zeleninové saláty, které kromě čerstvé zeleniny obsahují i sýr, dýňová semínka, mátu nebo olivy.
Článek
Rajčata nakládaná ve vlastní šťávě: Na tento časově nenáročný recept potřebujete pouze jednu ingredienci
Rajčata nakládaná ve vlastní šťávě: Na tento časově nenáročný recept potřebujete pouze jednu ingredienci Přemýšlíte nad tím, jak co nejlépe zužitkovat úrodu rajčat, ale nechcete ztrácet čas jejich zdlouhavým zpracováním? Rajská jablíčka opravdu rychle zpracujete, když je naložíte ve vlastní šťávě. Díky následujícímu receptu, ke kterému potřebujete pouze jednu ingredienci, vám naložená rajčata vydrží v zavařovacích sklenicích dlouhé měsíce.
Článek
Už jste ochutnala cuketové palačinky? Je to netradiční způsob, jak zužitkovat úrodu cuket
Už jste ochutnala cuketové palačinky? Je to netradiční způsob, jak zužitkovat úrodu cuket Smažená cuketa, cuketové bramboráky nebo cuketová buchta. A stále dokola. Už vás nebaví vařit z cukety pořád ty stejné recepty? Jelikož se už zanedlouho budete opět těšit z cuketové úrody, z této oblíbené zeleniny si můžete připravit velmi netradiční recept. Co říkáte na cuketové palačinky?