Kategorie siamská dvojčata

Článek
V Indonésii přišla na svět pavoučí dvojčata: Mají tři nohy, čtyři ruce a jeden penis
V Indonésii přišla na svět pavoučí dvojčata: Mají tři nohy, čtyři ruce a jeden penis V Indonésii se narodila zcela jedinečná dvojčata, která jsou spojena v oblasti pánve a mají tři nohy, čtyři ruce a jeden penis. Tento extrémně vzácný jev nazývaný pavoučí dvojčata postihuje pouze jednoho ze dvou milionů lidí. Srostlí indonéští chlapečci zaujali nejen lékařskou komunitu, ale i širokou veřejnost.
Článek
Josefa a Růžena Blažkovy: Nejslavnější česká siamská dvojčata, která prorazila i v USA
Josefa a Růžena Blažkovy: Nejslavnější česká siamská dvojčata, která prorazila i v USA Pravděpodobnost, že se narodí siamská dvojčata, je dle statistik 1:50 000. Jedním takovým případem je narození Josefy a Růženy Blažkových, které patří k nejznámějším českým siamským dvojčatům. Tyto sestry srostlé v bocích se vzhledem ke svému tělesnému handicapu i vrozenému nadání živily jako umělkyně. Prorazily dokonce ve Francii a USA.
Článek
Siamská dvojčata spojená hlavičkami už mohou žít samostatně. Američtí lékaři je oddělili během náročné 24hodinové operace
Siamská dvojčata spojená hlavičkami už mohou žít samostatně. Američtí lékaři je oddělili během náročné 24hodinové operace Tým šikovných chirurgů z nemocnice v Sacramentu v americké Kalifornii si zaslouží obrovský potlesk. Během 24hodinové operace provedené během posledního říjnového víkendu od sebe úspěšně oddělil siamská dvojčata, která k sobě byla srostlá hlavičkami. Desetiměsíční holčičky tak konečně čeká samostatný život.
Článek
Lidé, kteří se narodili s částmi těla navíc. Objevovali se v minulosti a bohužel i dnes
Lidé, kteří se narodili s částmi těla navíc. Objevovali se v minulosti a bohužel i dnes Naše lidské tělo nás asi nikdy nepřestane překvapovat. Je zajímavé sledovat, čeho všeho je lidské tělo schopné a jak moc ho může příroda změnit. Pojďte se s námi podívat na neobvyklé lidi, kteří se narodili s některými částmi těla navíc.