Kategorie Sůl

Článek
Co dokáže trocha soli v aviváži? Neuvěříte, dokud to nezkusíte
Co dokáže trocha soli v aviváži? Neuvěříte, dokud to nezkusíte Pokud si myslíte, že přidáním soli a vody do aviváže něco pokazíte, jste na velkém omylu. Ba naopak, aviváž vylepšená tímto způsobem lépe zafixuje barvu prádla, a zároveň prodlouží jeho svěžest a dlouhotrvající vůni.
Článek
Solíte víc, než je zdrávo? Přemíra soli se projeví bolestmi hlavy či problémy se zuby
Solíte víc, než je zdrávo? Přemíra soli se projeví bolestmi hlavy či problémy se zuby Používáte při vaření velké množství soli ke zvýraznění chuti anebo zbožňujete slané pochoutky z rychlého občerstvení? I když se říká, že sůl je nad zlato, tato surovina může ve větším množství vašemu tělu naopak uškodit. Podle kterých příznaků tedy poznáte, že konzumujete příliš mnoho soli?
Článek
Přesolila jste jídlo? Prozradíme vám jednoduché triky, jak jej zachránit
Přesolila jste jídlo? Prozradíme vám jednoduché triky, jak jej zachránit Občas se stane, že nám při vaření nechtěně ujede ruka a jídlo osolíme víc, než bychom chtěly. A jelikož se blíží čas oběda či večeře, začínáme panikařit. Taková přesolená polévka či omáčka rozhodně nepatří do koše. Jestli se vám stane podobná nehoda, přesolené jídlo můžete zachránit několika osvědčenými triky. Které to jsou?
Článek
Čím nahradit na talíři sůl
Čím nahradit na talíři sůl Chcete vypadat stále perfektně mladě a svěže, pak tolik nesolte nebo sůl nahraďte jinou ingrediencí. I když platí pořekadlo, že „sůl je nad zlato,“ měla by se používat jen v přiměřeném množství, jinak totiž zanáší organismus a vede k mnoha zdravotním potížím.
Článek
Posypala citron solí a položila ho na kuchyňskou linku. Co se stalo?
Posypala citron solí a položila ho na kuchyňskou linku. Co se stalo? Citron bývá občas díky svým mnohostranným účinkům nazýván jako „žlutý zázrak“. Lidé ho hojně konzumují během nemocí a využívají ho při vaření, pečení a třeba i uklízení. Proč byste ho ale měli mít položený přímo v kuchyni?
Článek
Jednoduchý peeling, na který budete potřebovat pouze sůl a jedlou sodu!
Jednoduchý peeling, na který budete potřebovat pouze sůl a jedlou sodu! Cukr a sůl pro konzumaci nejsou tou nejlepší volbou, ale když přijde řeč na péči o pleť, jsou jedním z nejlepších přírodních „čističů“, které v kuchyni můžeme najít.
Článek
Domácí lék na bolesti zad, hlavy i kloubů
Domácí lék na bolesti zad, hlavy i kloubů Ať už jsme nemocní nebo nás jen něco zabolí, většinou ihned saháme po lécích, které nám mají ulevit. Jenže tyto léky, ať už jsou na předpis nebo si je naordinujeme sami, si za čas vyberou svou daň.
Článek
Sůl není jen na solení! Jak jinak ji v domácnosti využít?
Sůl není jen na solení! Jak jinak ji v domácnosti využít? Sůl nad zlato! To neplatí jen ve známé pohádce, svůj význam to má stále. Bez soli bychom si naše oblíbená jídla neuměli představit. Sůl je však nedocenitelná nejen v gastronomii, ale i v domácnosti. Takhle ji můžete využít.