17měsíční chlapeček trpí syndromem neučesatelných vlasů. Podívejte se, jaké má háro

17měsíční chlapeček trpí syndromem neučesatelných vlasů. Podívejte se, jaké má háro Zdroj: Shutterstock

Locklan Samples z americké Georgie má absolutně nezkrotitelné háro, a to v důsledku velmi vzácného genetického stavu zvaného syndrom neučesatelných vlasů. Podobný typ vlasů, kterými se pyšní tento 17měsíční chlapec, má celosvětově pouhá stovka lidí.

Chlapcova maminka Katelyn Samplesová z Georgie se o syndromu neučesatelných vlasů poprvé dozvěděla v červenci 2021, když dostala zprávu od jednoho ze sledujících, který na Instagramu zhlédl fotku jejího tehdy ročního syna.

Locklanova maminka toto nové zjištění konzultovala se synovým pediatrem, pro kterého byl syndrom neučesatelných vlasů také zcela novým pojmem. Katelyn Samplesová následně se svým synem Locklanem navštívila dětského dermatologa v nemocnici v Atlantě, který Locklanovu diagnózu jenom potvrdil.

Při narození měl Locklan tmavé dětské vlásky. Když mu však začaly v průběhu prvních měsíců jeho života narůstat nové vlasy, začaly mít podobu objemného chmýří, které trčí do všech stran a které je absolutně nezkrotné. 

Od té doby, co byl Locklanovi diagnostikován syndrom neučesatelných vlasů, začala jeho maminka sdílet chlapcův příběh na Instagramu. Katelyn Samplesová šíří povědomí o tomto vzácném genetickém stavu a také se snaží spojit s dalšími lidmi, kteří se se syndromem neučesatelných vlasů potýkají.

I když má 17měsíční Locklan neuvěřitelné háro, jeho maminka tvrdí, že jeho vlasy jsou celkem nenáročné na údržbu. Jednou za týden svému synkovi umyje kadeře pomocí čistě přírodních produktů, zbylé dny v týdnu jim však nechává absolutní svobodu.

Syndrom neučesatelných vlasů je genetická vada, kterou trpěl mimo jiné i Albert Einstein. 17měsíční Locklan Samples se v současnosti řadí ke stovce potvrzených případů tohoto onemocnění na světě. Syndrom neučesatelných vlasů se objevuje u dětí již v raném věku, toto onemocnění přitom mění tvar vlasových folikul, odkud následně vyrůstají vlasy. Právě z toho důvodu bývají kadeře slabé a nezkrotné a často připomínají rozcuchanou slámu. 

Zdroj: Instagram.com/uncombable_locks/, Independent.co.uk/, Jenzeny.cz/

Autor:
Publikováno: 3. 3. 2022 13:40 Nahlásit obsah