Tyto odvážné ženy se přestaly barvit: Nechaly vyniknout svým přírodním šedinám

Tyto odvážné ženy se přestaly barvit: Nechaly vyniknout svým přírodním šedinám Zdroj: Instagram.com @grombre

Spousta z nás má šedivé vlasy spojené se stářím. Ale není tomu tak. Některé ženy šedivějí už krátce po dvacítce. Poté, co dosáhnou 35 let, si už většina z nich musí zakrývat své bílé vlasy barvou. Najdou se však i odvážné ženy, které nechají vyniknout svým šedinám. Užívají si svou přirozenost v jakémkoliv věku, a navíc jim to neuvěřitelně sluší.

Vzpomenete si na to, jak jste si našla svůj první šedivý vlas? Ať už jste byla v klidu, nebo jste se kvůli přibývajícímu věku začala stresovat, jedno je jisté. Čas nezastavíte. Existují však ženy, které záplavu bílých vlasů nijak neřeší. Naopak ji berou jako pevně danou součást sebe sama.

Se svými šedinami rozhodně nevedou žádný boj. Vlasy si nebarví, ani netráví dlouhé hodiny u kadeřníka. Z bílých vlasů, ze kterých by se většina z nás hroutila, si tyto ženy dokázaly udělat svou velkou přednost. Své odvážné fotky zveřejňují na instagramovém profilu Grombre, který založila 26letá Martha Truslow Smithová.

Jak tato mladá žena přiznává, sama začala šedivět už ve svých dvaceti letech. Ani kvůli přibývajícím šedinám však nesáhla po barvě na vlasy a raději si užívá své přirozenosti.

„Kvůli šedivým vlasům na mě někteří lidé pohlížejí jako na starší osobu, protože šedivění mají spojeno s pozdějším věkem. To ale neznamená, že už nejsem dost dobrá. Proto se z jejich pohledů nijak nehroutím. Každý považujeme za krásné něco jiného. Jak bych si jinak podle jejich mínění měla připadat ve čtyřiceti, padesáti nebo šedesáti letech?“ ptá se Martha.

Na instagramovém profilu, který Martha Truslow Smithová založila, sdílí své příběhy další stovky žen, které se rozhodly nebarvit. Tyto ženy různých věkových skupin nechávají vyniknout své přirozené kráse a nedělají si těžkou hlavu z toho, že někteří lidé nedokážou tento jejich přístup pochopit. Navíc svým rozhodnutím nebarvit se poukazují na to, že dokonalost je jenom relativní pojem, o kterém bychom mohly donekonečna diskutovat.

Jak se vám tyto ženy, které si přestaly barvit vlasy, líbí? Odhodlala byste se k tomuto odvážnému kroku i vy?

Autor:
Publikováno: 3. 6. 2019 14:00 Nahlásit obsah