Kategorie Vejce

Článek
Agáta Hanychová přidala do bramborové kaše žloutek. Na jejím Instagramu se kvůli tomu strhla vášnivá diskuze
Agáta Hanychová přidala do bramborové kaše žloutek. Na jejím Instagramu se kvůli tomu strhla vášnivá diskuze Modelka Agáta Hanychová opět vzbudila na Instagramu emoce. Tentokrát si ji lidé vzali na paškál kvůli videu, v němž připravuje máslovou bramborovou kaši s vejcem. Do hotové bramborové kaše totiž přidala syrový žloutek, což se některým jejím sledujícím příliš nelíbilo. Jaký na to máte názor?
Článek
Jak poznat, že vejce snesla zdravá slepice? Zaměřte se na tuto věc
Jak poznat, že vejce snesla zdravá slepice? Zaměřte se na tuto věc Když si zakoupíme vejce v jednom z velkoobchodů, jen těžko můžeme vědět, od které slepice námi koupené vajíčko pochází. Abychom si byli opravdu jisti, že jsme koupili takové vejce, které nám dodá všechny potřebné živiny, jaké by kvalitní vajíčko mělo obsahovat, musíme se nejdříve zaměřit na jeho zbarvení.
Článek
Jak ušlehat tuhý sníh z bílků? Držte se několika pravidel, která zaručí úspěch
Jak ušlehat tuhý sníh z bílků? Držte se několika pravidel, která zaručí úspěch Tuhý sníh z bílků má mnoho způsobů využití. Uplatnění nachází jako náplň do kremrolí z listového těsta, zajišťuje také nadýchanost některých moučníků či zeleninových nákypů. Jak opravdu na pevný sníh, který při šlehání nespadne? Zkuste se řídit následujícími osvědčenými radami, díky kterým z vaječných bílků ušleháte skutečně tuhý sníh.
Článek
Co nepatří do mikrovlnky? Vejce či hroznové víno
Co nepatří do mikrovlnky? Vejce či hroznové víno Mikrovlnná trouba je součástí každé kuchyně. Používáme ji k rychlému ohřevu hotového jídla, vaření hrnkových knedlíků nebo k "pečení" dortových korpusů. Tenhle kuchyňský spotřebič ale rozhodně není žádné neviňátko. Když budete v mikrovlnce ohřívat něco, co do ní prostě nepatří, může nepříjemně explodovat. Co tedy do mikrovlnky rozhodně nedávat?
Článek
Jak dlouho vařit vejce a co dělat, aby nepopraskalo: Vejce natvrdo, naměkko a na hniličku připravíte v rozdílném čase
Jak dlouho vařit vejce a co dělat, aby nepopraskalo: Vejce natvrdo, naměkko a na hniličku připravíte v rozdílném čase Vejce patří k surovinám, které můžeme v kuchyni připravovat na spoustu způsobů. Aby byla jejich chuť dokonalá, je důležité, abyste jejich přípravu dodrželi také časově. Prozradíme vám, jak dlouho byste měli vařit vejce natvrdo, naměkko a na hniličku, a co byste měli dělat, aby vám při vaření nepraskla.
Článek
Recept na nevařený vaječný koňak: Díky snadné přípravě a skvělé chuti si ho zamilujete nejen o Vánocích
Recept na nevařený vaječný koňak: Díky snadné přípravě a skvělé chuti si ho zamilujete nejen o Vánocích Kdo by neměl rád vaječný koňak? Tento výborný domácí likér patří nejen k Vánocům. Pochutnávat si na něm můžete i nyní, kdy se dny zkracují, noci prodlužují a venku přituhuje. Jestli dlouhé večery trávíte nejraději zachumláni doma pod dekou, poctivý vaječňák dokáže přispět k té pravé domácí pohodě.
(3) Načíst více