Kategorie Vitamín D

Článek
7 signálů, že vaše tělo má nedostatek vitamínu D
7 signálů, že vaše tělo má nedostatek vitamínu D Vitamín D je velmi důležitý článek celého lidského těla a jeho nedostatek může způsobit vážné zdravotní problémy. Jak se projevuje?
Článek
Světový den vitamínu D připadá na 2. listopadu. Proč je vitamín D důležitý a jak se projevuje jeho nedostatek?
Světový den vitamínu D připadá na 2. listopadu. Proč je vitamín D důležitý a jak se projevuje jeho nedostatek? Každým rokem si 2. listopadu připomínáme Světový den vitamínu D. Tento “vitamín ze slunce” je obzvlášť důležitý pro správné fungování imunitního systému, ale má i spoustu dalších pozitiv. Zajímá vás, jak nejlépe doplnit do svého těla vitamín D? Také vám prozradíme, jak se projevuje nedostatek vitamínu D, nebo jeho případné předávkování.
Článek
Doplňte vitamin D a jezte potraviny s obsahem omega-3.Toto preventivní opatření vás ochrání před těžším průběhem koronavirové nákazy
Doplňte vitamin D a jezte potraviny s obsahem omega-3.Toto preventivní opatření vás ochrání před těžším průběhem koronavirové nákazy Snad každý z nás si klade otázku, jak co nejlépe připravit své tělo na možnou nákazu koronavirem. Státní zdravotní ústav doporučuje, abyste se v rámci prevence zaměřili na vyšší příjem omega-3 mastných kyselin a vitaminu D. Tyto látky pomohou k lepší kondici a zvyšují pravděpodobnost, že možná nákaza COVID-19 u vás bude mít mírnější průběh.
Článek
Doplnění vitaminu D v zimě: Jeho nedostatek vyřeší tučné ryby i sušené houby
Doplnění vitaminu D v zimě: Jeho nedostatek vyřeší tučné ryby i sušené houby S nedostatkem vitaminu D bojujeme hlavně v zimním období, kdy na naši kůži pouze výjimečně dopadají hřejivé sluneční paprsky. Že nám tento „vitamin ze sluníčka“ chybí, poznáme hlavně podle únavy, chybějící energie, ospalosti a špatné nálady. Jakými způsoby tedy vitamin D v zimě co nejlépe doplnit?
Článek
Nedostatek vitaminu D: Důvod únavy, špatné nálady i častější nemocnosti
Nedostatek vitaminu D: Důvod únavy, špatné nálady i častější nemocnosti Nedostatek vitaminu D je v našich zeměpisných šířkách jak mezi dospělými, tak mezi dětmi velmi závažným problémem. A to hlavně v zimním období, kdy nás sluneční paprsky potěší pouze výjimečně. Vitamin D, který je nazýván jako „vitamin ze sluníčka“, je pro správné fungování našeho těla opravdu nezbytný. Jak ale poznáte, že ho máte nedostatek?