Francouzky se opalovaly nahoře bez, policisté je požádali o zahalení. Podle francouzského ministra vnitra však mají právo opalovat se bez horní části plavek

Francouzky se opalovaly nahoře bez, policisté je požádali o zahalení. Podle francouzského ministra vnitra však mají právo opalovat se bez horní části plavek Zdroj: Shutterstock.com

Jižní Francií hýbe incident, ke kterému došlo minulý týden na pláži města Sainte-Marie-la-mer. Dvě ženy se zde opalovaly nahoře bez. Následně k nim přistoupili policisté s tím, aby se na žádost jiných rekreantů zahalily. Celá záležitost vyvolala velkou kritiku na sociálních sítích. Žen se zastal i francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin.

Ženy odhodily vrchní část plavek, musely se zahalit

Opalovat se bez horní části plavek je ve Francii legální. Místní francouzské samosprávy však toto právo v určitých oblastech omezují. Pro přímořské letovisko Sainte-Marie-la-Mer však žádné takové omezení neplatí. Proto francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin považuje zásah policistů za bezdůvodný. “Svoboda je vzácná komodita a měli bychom si jí vážit,” napsal ministr k celému incidentu na svém Twitteru

Ženy, které se na pláži města Sainte-Marie-la-Mer opalovaly nahoře bez, se musely zahalit pro to, že si na ně policistům stěžovala jedna z rodin, která byla rovněž na pláži. V každém případě celý incident vyvolal na sociálních sítích velkou kritiku a stal se také ve Francii předmětem vášnivých politických debat.

Zdroj: Shutterstock.com V opalování nahoře bez vévodí Španělky

Opalování bez horního dílu plavek je ve Francii stále méně populární. Zvlášť mladé ženy mají strach ze sexuálního obtěžování nebo z posměchu kvůli nedokonalé postavě. Zatímco v roce 1984 se nahoře bez opalovalo 43 procent Francouzek mladších padesáti let, dnes je to pouhých 20 procent.

Kde je opalování nahoře bez v rámci evropských států nejoblíbenější? Jednoznačně ve Španělsku, kde bez horního dílu plavek i v současnosti potkáte takřka každou druhou ženu. Druhý díl plavek často odkládají také Němky. Zatímco dříve jich bylo až 41 procent, v současnosti se nahoře bez opaluje 35 procent německých žen starších 18 let.

Zdroj: Shutterstock.com V kterých státech horní díl podprsenky neodkládat

Na hoře bez byste se rozhodně neměla opalovat v USA, kde vám za tento přečin hrozí nejen pokuta, ale i zatčení a pobyt v cele. Horní díl podprsenky neodkládejte ani v Tunisku, Egyptě, Turecku nebo Spojených arabských emirátech. Pozor si však dejte i na evropském ostrově Korsika nebo na plážích silně katolické severní Itálie, kde si za opalování či plavání bez horního dílu plavek můžete vysloužit opravdu tučnou pokutu.

Autor:
Publikováno: 21. 9. 2020 10:34 Nahlásit obsah