Kategorie Opalování

Článek
Proč opálená pokožka rychleji stárne, a můžeme tomu zabránit?
Proč opálená pokožka rychleji stárne, a můžeme tomu zabránit? Léto je pohoda. Ať ležíte na pláži, koupete se na koupališti nebo odpočíváte na zahrádce. Pokud se pohybujeme venku, svítí na nás sluníčko. Je to příjemné a opálená kůže je přitažlivá. Ještě před několika sty lety patřila opálená kůže pouze mezi neurozené lidi. Šlechtici se bránili slunečnímu záření, aby nevypadali, že pracují na polích.
Článek
Podezřelá znaménka rozhodně nepodceňujte: Jak rozeznáte neškodné znaménko od rakovinového melanomu?
Podezřelá znaménka rozhodně nepodceňujte: Jak rozeznáte neškodné znaménko od rakovinového melanomu? Nyní, když svá těla vystavujeme slunečním paprskům, je to víc než aktuální téma. Objevila jste na své kůži podezřele vypadající znaménko, které tam předtím nebylo? Rozhodně jej nepodceňujte. Až za 90 procent rakoviny kůže může právě ultrafialové záření ze sluníčka. Jak ale rozeznáte neškodné znaménko od toho, se kterým byste měla jít hned k lékaři?
Článek
Co na spáleniny od sluníčka? Jako první pomoc vyzkoušejte aloe vera nebo studenou sprchu
Co na spáleniny od sluníčka? Jako první pomoc vyzkoušejte aloe vera nebo studenou sprchu Doba letních opalovaček je tu. Po několika měsících opět nastavujeme svou pokožku hřejivým slunečním paprskům. Dejte si ale pozor, ať to hned z počátku se sluníčkem nepřeženete. Namísto chytání bronzové kůže byste se mohla pořádně spálit. Jestli k tomu dojde, spáleniny od sluníčka se pokuste co nejdřív zmírnit. Uleví vám především následující tipy.
Článek
Žena si myslela, že má lupénku: Po sedmi letech zjistila, že trpí mnohem zákeřnější chorobou
Žena si myslela, že má lupénku: Po sedmi letech zjistila, že trpí mnohem zákeřnější chorobou Irka Margaret Murphyová se celý život ráda opalovala na sluníčku. Když se jí na obličeji začaly objevovat rozpité červené skvrnky, ihned se obrátila na kožního lékaře. Ten jí diagnostikoval lupénku. Že její onemocnění není rozhodně banální, se dozvěděla až o sedm let později, kdy se ukázalo, že trpí mnohem zákeřnějším onemocněním.
Článek
Opalování se zvrhlo v posedlost, která jí málem stála vše. Musela podstoupit už 86 operací
Opalování se zvrhlo v posedlost, která jí málem stála vše. Musela podstoupit už 86 operací Lidé v mládí chtějí vypadat co nejlépe a jsou pro to tudíž schopni udělat hodně. To je samozřejmě v pořádku, jenže nic se nemá přehánět. O tom může směle vyprávět Lisa Pace, která kvůli honbě za krásou málem přišla o všechno.
Článek
Na pláži můžete potkat různá strašidla
Na pláži můžete potkat různá strašidla Letní dovolená se nám blíží. Už se na ni těšíte? Neříkejte, že jste v poslední době někdo neměl výčitky svědomí kvůli vaší postavě, kterou budete ukazovat v plavkách na pláži. Po tom, co uvidíte strašidla z naší…
Článek
Solárium: ano nebo ne?
Solárium: ano nebo ne? Blíží se zimní období a vám už asi pomalu ale jistě bledne z léta opálená pokožka. Ne každý se s opálením rád loučí a jelikož výlet k moři není levná záležitost, mnohým se nabízí alternativa jiná – solária. Za…