Proč opálená pokožka rychleji stárne, a můžeme tomu zabránit?

Proč opálená pokožka rychleji stárne, a můžeme tomu zabránit? Zdroj: Shutterstock.com

Léto je pohoda. Ať ležíte na pláži, koupete se na koupališti nebo odpočíváte na zahrádce. Pokud se pohybujeme venku, svítí na nás sluníčko. Je to příjemné a opálená kůže je přitažlivá. Ještě před několika sty lety patřila opálená kůže pouze mezi neurozené lidi. Šlechtici se bránili slunečnímu záření, aby nevypadali, že pracují na polích.

Dnes je tomu přesně naopak. Vystavujeme tělo slunci záměrně a v zimě navštěvujeme solární studia. Kdo není opálený, tak je z něho na první pohled jasné, že nebyl ani na pořádné dovolené. Co ale sluníčko dělá s naší kůží a krásou z dlouhodobého pohledu? Každý už slyšel, nebo četl o ozonové díře, která je zdraví škodlivá. Tolikrát opakované varování je zbytečné opakovat. Rádi bychom upozornili na jinou věc, která se dotýká právě krásy.

Pokud se budete dlouhodobě opalovat, tak vaše kůže ztrácí pružnost, elasticitu a předčasně se začnou objevovat vrásky. Dalo by se říci, že se kůže předčasně vyčerpá a tomu je nutné zabránit. Viditelné vrásky jsou už jenom projevem předčasně stárnoucí kůže.

Krása a mladiství vzhled je pro dnešní dobu nesmírně důležitá. Ano, mnoho lidí si řekne, že je to povrchní posuzovat člověka podle jeho vzhledu, že je lepší posuzovat podle jiných parametrů. Ale ruku na srdce. Před pohovorem do práce, před každým rande, před školním srazem, před návštěvou fotografa, před společenskou akcí prostě chceme vypadat dobře. Co nejlépe! A když nám někdo vysloví lichotku, je to úžasný pocit, za který to všechno stojí.

Zdroj: Shutterstock.com Jak tedy postupovat, aby byla kůže krásně opálená a zároveň jsme si nezkracovali důležité vlastnosti kůže a předčasně nám nezestárnula? Natírejte se před opalováním, mazejte se i po opalování. V lékárnách i drogeriích koupíte krémy a emulze, které vám pomohou s ochranou pokožky před škodlivými UV vlivy a pokud to se sluněním přeženete, tak umí i zahnat nepříjemný pocit hoření kůže.

Krémy a masti ochrání povrchovou vrstvu kůže proti poškození v krátkém časovém horizontu, ale to nestačí.
UV záření totiž proniká hluboko do kůže a degraduje v kůži obsaženou kyselinu hyaluronovou, poškozuje i kolagenní vlákna, a to způsobuje předčasný vznik vrásek.

Je potřeba zařadit i vnitřní ochranu, aby byla péče komplexní. Dostatečná hydratace v letním období je základ. Naše tělo obsahuje více než 55 % vody a je nutné ji pravidelně doplňovat. Kyselina hyaluronová v kůži na sebe váže vodu, a právě tento proces nás chrání před vrásky a stárnutím. Můžete si dokonce připravit antiaging nápoj, který vám hydratuje tělo a doplní kyselinu hyaluronovou. A je to překvapivě jednoduché. Do svého oblíbeného nápoje přidáte 1-3 ml kyseliny hyaluronové a z obyčejného nápoje uděláte super nápoj, který má antiaging účinky. Doplníte tím komplexní péči o své tělo, než se položíte pod sluneční paprsky.

Kyselina hyaluronová se užívá vnitřně? Ano, je to tak. Když ji namažete na sebe, tak se dostane jenom do malé hloubky a svoji práci odvede na povrchu kůže. Pokud ji ale dodáváte vnitřně, tak se dostane úplně všude. I do velmi hlubokých vrstev, kam se krém ani sérum nemá šanci dostat.

Zdroj: n-medical.cz Hyaluron N-Medical je švýcarská kyselina hyaluronová, kombinuje vysokomolekulární i nízkomolekulární složku. Zpracovává a vyrábí se v Hradci Králové a je ve formě roztoku. Roztok se lépe vstřebává a nedráždí žaludek. Proto je tak oblíbený. Skvěle funguje a dávkování je příjemné. Používá se na klinikách estetické medicíny, v dermatologických ordinacích, koupit si ho můžete v lékárnách či na e-shopu N-Medical. Prodává se od roku 2016 a nyní je v dostání ve více než 10 zemích. Více na www.13drops.eu.

Komplexní péče dokáže „pozastavit čas“ a protáhne nám dobu, po kterou vypadáme mladě a svěže. Do svého vzhledu se vyplatí investovat a pečovat o sebe, jak nejlépe můžeme. V tomto ohledu je potřeba být trochu více sobec a nešidit se.

Autor:
Publikováno: 25. 7. 2020 20:00 Nahlásit obsah