Kočka se zachránila před požárem skokem z 5. patra. Její kaskadérský kousek baví internet

Kočka se zachránila před požárem skokem z 5. patra. Její kaskadérský kousek baví internet Zdroj: Abc7chicago.com

O kočkách se říká, že mají osm životů. Že je to skutečně pravda, letos v květnu dokázala jedna černá kočka žijící v chicagské čtvrti Englewood. Při požáru výškové budovy vyskočila neohroženě z pátého patra a bez úhony dopadla na zem. Její kaskadérský kousek natočili chicagští hasiči. Video s kočičí kaskadérkou je nyní hitem internetu.

Ve čtvrtek 13. května vyjížděli chicagští hasiči k požáru bytu, který se nacházel ve vícepodlažním bytovém domě. Když hasiči přijeli na místo, snažili se okamžitě uhasit ohnisko požáru, aby zabránili dalším škodám.

Jaké však bylo jejich překvapení, když se za jedním z otevřených oken v pátém patře objevil tmavý stín. Z okna vykoukla černá kočka, která opatrně vystrčila hlavu, tlapkami odhadla vzdálenost mezi oknem a zemí a poté skočila.

Přihlížející hasiči zalapali po dechu, když kočka dopadla na zem. Zvířeti se očividně nic nestalo, protože se pouze otřepalo a uteklo pryč. Z celé události, která dokazuje, že kočka má skutečně osm životů, vzniklo video, které aktuálně láme rekordy na internetu.

Kočičí kaskadérka byla následně odchycena hasičským týmem, který ji odvezl na veterinu. Vyšetření ukázalo, že odvážná kočka zvládla seskok z pátého patra bez zranění. Štěstí měli i další obyvatelé bytového domu. Jak uvedli chicagští hasiči, nikdo nebyl při požáru zraněn.

Zdroj: Abc7chicago.com

Autor:
Publikováno: 24. 5. 2021 10:47 Nahlásit obsah