Koronavirová taneční výzva: Zapojují se hasiči a policisté z celého Česka

Koronavirová taneční výzva: Zapojují se hasiči a policisté z celého Česka Zdroj: Hzscr.cz

Taneční výzvy Coronavirus Dance Challenge se účastní hasiči, policisté i strážníci napříč celým Českem. A nejen oni. Tancem a zpěvem proti koronaviru bojují také zdravotníci, studenti nebo lidé v karanténě.

„Udržuj odstup, myj si ruce, nedotýkej se obličeje, zatanči,“ právě na tuto píseň tančí policisté v kuklách, zdravotníci v rouškách nebo hasiči v ochranných oblecích. Výzva #Coronavirusdancechallenge se v současné době šíří sociálními sítěmi jako lavina. Kromě hasičů, policistů, strážníků či zdravotníků se k ní připojují i studenti nebo lidé v karanténě.

I když všichni do jednoho tančí na stejnou melodii, každé video, které natočí a poté zveřejní na sociálních sítích, je jedinečné. Cílem těchto videí je samozřejmě osvěta. Každé video má také pobavit, což je v době, kdy bojujeme s pandemií koronaviru, velmi důležité.

„Naučte děti tento taneček! Až to všechno skončí, sejdeme se na Vypichu a dáme si to společně! Slibujeme!“ napsali na svém oficiálním twitterovém účtu čeští policisté, kteří se zapojili do koronavirové taneční výzvy.

Na jejich videu vidíte dvojici těžkooděnců, kteří pomocí tance představují tři pravidla používaná v boji proti koronoviru: tedy udržování odstupu, mytí rukou a nedotýkání se obličeje.

Proti koronaviru bojují zpěvem a tancem také policisté z pražské speciální pořádkové jednotky. Ti se do koronavirové taneční výzvy zapojili ještě ve vyšším počtu. „Nestačíme se divit, jaké mezi sebou máme tanečníky. Děkujeme SPJ Praha za policejní taneček,“ píše se pod videem na oficiálním facebookovém účtu Policie České republiky.

Do koronavirové výzvy se zapojují také hasiči. V rouškách, maskách a ochranných oblecích si taneček střihli například hasiči z HZS Kolín. „Natočili jsme hasičský taneček o tom, jak se chovat v aktuální situaci. Přidáte se?“ napsali na svém twitterovém účtu. Výzvu #Coronavirusdancechallenge přijali i pražští hasiči, ke kterým se přidávají další a další hasičské sbory napříč celou republikou. Do výzvy se však v současnosti zapojují i zdravotníci nebo veřejnost.

Sociálními sítěmi se rovněž šíří video s českými hasiči, kteří měli za úkol svážet české občany ze zahraničí zpátky do republiky. Hasiči ze Záchranného útvaru HZS ČR si střihli taneček na píseň v rytmu hudby z filmu Krotitelé duchů, zrovna když dezinfikovali svůj autobus. „Od neděle brázdíme s autobusy HZS evropské dálnice a přivážíme české občany zpět do republiky. Už jsme absolvovali 11 jízd do Vídně, Mnichova a Frankfurtu a přepravili více než 300 osob. Jak vidíte, přistoupili jsme k tomu opravdu zodpovědně, ale také s humorem. I my občas potřebujeme „upustit ventil“ a věříme, že vám tímto videem alespoň na chvíli zlepšíme náladu. Dodržujte hygienická opatření, používejte roušky a myjte si ruce, tak jako my - MÁ TO SMYSL!“ vzkazují ostatním.

Na hudbu z filmu Krotitelé duchů si střihli taneček také hasiči ze HZS Královéhradeckého kraje. I oni chtějí tancem podpořit všechny, kteří stojí v první linii v boji s koronavirem. Video zveřejnili na svém oficiálním facebookovém účtu.

Autor:
Publikováno: 30. 3. 2020 10:01 Nahlásit obsah