Německý divočák, který ukradl nudistovi laptop, je celebritou. Lidé podepisují petici proti jeho odstřelu

Německý divočák, který ukradl nudistovi laptop, je celebritou. Lidé podepisují petici proti jeho odstřelu Zdroj: Facebook.com | Adele Landauer

Bachyně prasete divokého žijící poblíž berlínského jezera Teufelssee se nechtěně proslavila, když začátkem srpna odcizila nudistovi igelitku s drahým notebookem. Fotka, na které nahý muž pronásleduje divočáka, obletěla celý svět. Lidé nyní podepisují petici proti odstřelu tohoto divokého zvířete. Svůj podpis zatím připojilo více než osm tisíc lidí.

Bachyně se dvěma mláďaty pátrala u Teufelssee po něčem na zub

Rekreanti, kteří trávili svou letní dovolenou u berlínského jezera Teufelssee, měli začátkem srpna o pozdvižení postaráno. Na pláži tohoto jezera nacházejícího se na západním okraji Berlína se totiž objevila bachyně prasete divokého se svými dvěma mláďaty. A začala velmi neobvyklá zábava.

Divoká zvířata se okamžitě pustila do hledání potravy. Nejprve muži snědla pizzu, kterou měl schovanou v batohu. Posléze se rozhodla, že si dají ještě nějaký zákusek. “Samice divočáka našla na dece žlutou igelitku a rozhodla se, že ji odnese,” popsala rekreantka Adele Landauer, která komickou situaci sledovala zpovzdálí a která její celý průběh nafotila na mobil.

Okradený nudista zvítězil nad divočákem

Majitel žluté igelitky se ovšem v tu dobu koupal. Když si všiml divočáka, kterak v tlamě odnáší jeho tašku s notebookem, okamžitě se pustil do jeho pronásledování. A to k pobavení všech, protože byl zcela nahý. Divočáka naštěstí zpomalila lepenková krabice, o kterou na pláži zavadil.

Okradený nudista k bachyni přiběhl, zatleskal a udeřil větví do země. Divočák tak igelitku pustil z tlamy a raději utekl. Když se muž vrátil se svým zachráněným notebookem zpátky na pláž, čekal jej bouřlivý potlesk bavících se rekreantů.

Zdroj: Facebook.com | Adele Landauer “Ten člověk běžel urputně za svým cílem. I v Adamově rouše do toho dal opravdu vše. Následně jsem mu ukázala pořízené fotky. On se zasmál a povolil mi, abych je zveřejnila,” řekla Adele Landauer, která vzniklé snímky sdílela na svém Facebooku. Německý nudista i bachyně odnášející žlutou tašku se následně proslavili prakticky po celém světě. Jejich fotky zveřejnila i některá přední světová média.

Petice s názvem Zachraňte drzou, ale mírumilovnou prasnici od Teufelsse

Berlínská zemská lesní správa uvedla, že bude další chování této bachyně pečlivě monitorovat. Divoké prase totiž ztratilo plachost a když hledá potravu, bez obav se prochází mezi rekreanty na pláži. Představuje tak možné nebezpečí jak pro lidi, tak pro jejich psy.

V reakci na toto prohlášení vznikla na internetu petice “Zachraňte drzou, ale mírumilovnou prasnici od Teufelssee”. Lidé, kteří tuto petici založili, tvrdí, že kvůli mediální pozornosti hrozí bachyni odstřel. V petici dále stojí, že toto divoké prase si zaslouží i nadále žít. A to, když ne v okolí jezera Teufelsse, tak alespoň v zoo nebo útulku, kde mu poskytnou kvalitní život. Do dnešní doby tuto petici podepsalo přes osm tisíc lidí.

Podobné případy nejsou v Německu nijak neobvyklé. Divoká prasata, ale i lišky nemají často strach navštívit pláže u jezer, aby zde našly potravu. Němečtí ochranáři apelují na lidi, aby při setkání s divokým zvířetem zůstali v klidu. Ke zranění rekreantů totiž prakticky nedochází, tato zvířata jsou už na lidi zvyklá.

Autor:
Publikováno: 18. 8. 2020 13:39 Nahlásit obsah