Princezna ze mlejna po 28 letech: Eliška v podání Andrey Černé vypadá stále fantasticky

Princezna ze mlejna po 28 letech: Eliška v podání Andrey Černé vypadá stále fantasticky Zdroj: Profimedia

Princezna za mlejna patří k nejoblíbenějším českým filmovým pohádkám, kterou lidé rádi sledují nejen o vánočních svátcích. Pohádka režiséra Zdeňka Trošky měla v kinech premiéru 1. června 1994, tedy před neuvěřitelnými 28 lety. Zajímá vás, jak dnes vypadá Eliška z Princezny ze mlejna? Herečka Andrea Černá v sobě usměvavou Elišku stále nezapře.

Česká filmová pohádka Princezna ze mlejna, kterou natočil režisér Zdeněk Troška, jste mohli v českých kinech premiérově zhlédnout 1. června 1994. Televizní premiéru si odbyla na obrazovkách ČT1, kde byla 24. prosince 1994 odvysílána jako štědrovečerní pohádka.

Lidé si Princeznu ze mlejna zamilovali. I díky tomu v roce 2000 Zdeněk Troška natočil pokračování tohoto pohádkového hitu, a to Princeznu ze mlejna 2.

Zdroj: Shutterstock Nejvýraznější postavou filmové pohádky Princezny ze mlejna je krásná Eliška, která žije ve mlýně se svým tátou mlynářem. Děj této slavné filmové pohádky určitě znáte. Usměvavá Eliška s dolíčky ve tvářích si má na příkaz táty do úplňku sama vybrat ženicha, nebo ji dostane za ženu ten, kdo první požádá o její ruku.

Jak to v pohádkách bývá, nakonec všechno dobře dopadne. V boji o blonďatou Elišku “ostrouhají” čert, vodník i bohatý Knížepán a Eliška si vezme za muže svou tajnou lásku, pohledného mládence Jindřicha, který ve mlýně pracuje jako čeledín. 

Roli krásné Elišky ztvárnila herečka Andrea Černá, která měla v době natáčení Princezny ze mlejna pouhých 17 let. Nutno však podotknout, že blonďaté vlasy nebyly její, ale že celou dobu natáčení nosila paruku. Díky roli Elišky se Andrea Černá v hereckém světě proslavila a získali si miliony srdcí dětských i dospělých diváků.

Herečka Andrea Černá, která se narodila v Karlových Varech 13. ledna 1977, zanedlouho oslaví již 46. narozeniny. Když se usměje, stále má pověstné dolíčky ve tvářích, které zdobily i blonďatou Elišku ze mlejna. Své nejslavnější roli je Andrea Černá stále podobná, co říkáte?

Zdroj: Csfd.cz, Cs.wikipedia.org

Autor:
Publikováno: 20. 12. 2022 11:00 Nahlásit obsah