Arganový olej dodá krásu vaší pleti, vlasům i řasám

Arganový olej dodá krásu vaší pleti, vlasům i řasám Zdroj: Shutterstock.com

Hledáte univerzální přírodní přípravek, díky kterému budete mít vypnutou pleť bez vrásek, delší řasy a bezchybné vlasy? Blahodárným způsobem na vaši krásu působí hlavně arganový olej. Co tedy všechno umí a jakým způsobem jej můžete používat?

Tekuté marocké zlato

Arganový olej má přezdívku tekuté marocké zlato. Tento nejdražší rostlinný olej na světě se lisuje z plodů stromu arganovníku, který roste právě pouze v Maroku. Arganový olej, který má výrazné oříškové aroma, nachází uplatnění nejen v marocké kuchyni. Po celém světě je oblíbený především jako přírodní prostředek v péči o tělo.

Proč je arganový olej v přírodní kosmetice tak ceněný? Najdete v něm totiž výrazné množství vitaminu E a také nenasycených mastných kyselin (zejména omega 6 a omega 9), které blahodárně působí na stav pokožky, vlasů ale i řas a obočí.

Zdroj: Shutterstock.com

Arganový olej a péče o pleť: Proti vráskám i akné

Arganový olej by rozhodně neměl chybět v základní kosmetické výbavě žen starších 35 let. Tento olej totiž výrazně zpomaluje stárnutí pleti. Spolu s vysokým množstvím vitaminu E obsahuje také skvalen, díky této kombinaci látek vykazuje jedinečný anti-aging efekt. Kromě redukce vrásek a vypnutí pleti pokožku obličeje také hydratuje, zklidňuje, vyživuje a dodává jí elasticitu. Chrání ji rovněž před UV zářením.

Jak arganový olej v péči o pleť používat? Svou pleť nejprve důkladně vyčistěte. Do pokožky svého obličeje a krku následně vmasírujte několik kapek arganového oleje. Po použití by se měl tento olej rychle vstřebat a nezanechat po sobě mastný film. Až se arganový olej vstřebá, můžete se dále namazat (ale nemusíte) svým obvyklým denním či nočním pleťovým krémem.

Tip: Pokud máte mastnou pleť se sklonem k tvorbě akné, pravidelné používání arganového oleje vás dokáže zbavit také těchto obtíží.

Konec roztřepeným konečkům

Jestli vás trápí suché vlasy nebo roztřepené a lámající se konečky, řešením pro vás je také arganový olej. Do konečků svých vlasů si každý den vetřete několik kapek arganového oleje. Jednou týdně si dopřejte také vlasovou masku z arganového oleje.

Zdroj: Shutterstock.com Díky tekutému marockému zlatu budete mít vlasy vyživené a hydratované od kořínků po konečky, a to až do hloubky vlasové struktury. Arganový olej navíc zaceluje poškozené konečky vlasů, blahodárný způsobem působí i na pokožku hlavy.

Delší řasy a hustější obočí? Opět sáhněte po arganovém oleji

Arganový olej je také skvělým prostředkem na prodloužení a zhuštění řas přírodní cestou. Také vám zajistí hustější a výraznější obočí. Stačí, když se večer dokonale odlíčíte a trochu arganového oleje nanesete čistým malým kosmetickým štětečkem do míst, odkud vám vyrůstají řasy a chloupky obočí.

Proč je v tomto případě arganový olej tak účinný? Vzhledem k vysokému obsahu vitaminu E, mastných kyselin a antioxidantů vyživuje vlasové folikuly, z nichž vyrůstají řasy a chloupky. Díky tomu budou vaše řasy delší a silnější a vaše obočí zase hustější a výraznější.

Autor:
Publikováno: 30. 9. 2019 10:11 Nahlásit obsah