Britskou maminku připravila rakovina o celé prso: I přesto své miminko hrdě kojí

Britskou maminku připravila rakovina o celé prso: I přesto své miminko hrdě kojí Zdroj: Dailymail.co.uk

Britka Charli Croweová je velmi odvážná žena. V minulosti jí lékaři diagnostikovali karcinom prsu, v důsledku čehož jí odstranili levé ňadro. Dále ji varovali, že kvůli mastektomii ale i množství chemoterapií a radioterapií, které prodělala, nebude moci nikdy kojit. Stal se ale pravý opak a tato čerstvá maminka jej hrdě zdokumentovala na fotkách.

Dnes 32leté Charli Croweové z britského Norfolku lékaři v roce 2015 diagnostikovali karcinom prsu ve druhém stádiu. Bylo jí pouhých 28 let, když si nahmatala podivný tvrdý útvar v levém podpaží. Následně absolvovala tři chirurgické zákroky a nekonečné měsíce plné chemoterapií a radioterapií.

Zdroj: Dailymail.co.uk „Bulku v levém prsu jsem si nahmatala dva dny před mými 28. narozeninami. Měla jsem tehdy dvě malé děti a sotva bych čekala, že mám rakovinu. Na tuto nemoc jsem se cítila příliš mladá, měla jsem za to, že rakovina prsu postihuje mnohem starší ročníky,“ tvrdí Charli.

Zdroj: Dailymail.co.uk Tato žena a matka dvou dětí, která prodělala úplnou mastektomii levého prsu, začátkem roku 2018 zjistila, že je opět těhotná. Při prohlídce u svého gynekologa však byla informována, že je nepravděpodobné, že by své dítě mohla někdy kojit – a to hlavně v důsledku poškození prsní tkáně radioterapií. Charli se ovšem s tímto verdiktem nechtěla smířit a rozhodla se bojovat.

V srpnu 2018 se jí narodila dcerka Poppie-Grace. Ohromená maminka zjistila, že už tři dny po porodu se jí v pravém prsu, které jí zůstalo, tvoří mateřské mléko. Od té doby svou dcerku kojí, díky čemuž z ní roste nádherný vykrmený buclíček.

Zdroj: Dailymail.co.uk Aby Charli tento zázrak oslavila, rozhodla se nafotit decentní a zároveň velmi něžnou sérii fotek. Kývla přitom na nabídku Baby-Bloom Photography a své  fotky pojala veřejně. Na odvážných snímcích odhaluje, jak kojí svou malou dcerku Poppi-Grace, ale zároveň se nestydí ukázat ani mastektomické jizvy na levé straně svého hrudníku.

Zdroj: Dailymail.co.uk „Skutečnost, že opravdu budu kojit, že to zkrátka dokážu, je jako z jiného světa. Navíc pro mě bylo tolik osvobozující, když jsem veřejně ukázala své mastektomické jizvy. Někteří lidé, kteří tyto snímky viděli, řekli, že jsou pro ženy s podobným osudem velmi inspirativní,“ říká trojnásobná britská maminka, která prodělala rakovinu a má úplnou mastektomii levého prsu.

Autor:
Publikováno: 11. 2. 2019 10:00 Nahlásit obsah
Loading...