Časté používání balzámu na rty může uškodit. Jeho dlouhodobé používání způsobuje hned několik problémů

Časté používání balzámu na rty může uškodit. Jeho dlouhodobé používání způsobuje hned několik problémů Zdroj: Shutterstock.com

Spočítala jste někdy, kolikrát za den použijete balzám na rty? Je sice pravda, že tento kosmetický přípravek rty zvláční a zjemní, ovšem otázkou je, za jakou cenu. Dlouhodobé a příliš časté používání balzámu na rty vám může naopak uškodit. O jaké problémy konkrétně jde?

Problémy, za které může dlouhodobé a nadměrné používání balzámu na rty

V zimě je pokožka našeho těla nadměrně vysušená. Kvůli mrazivému a suchému počasí trpí nejen naše ruce, ale i naše rty. Ve druhém případě tak často sáhneme po balzámu na rty. A právě u balzámu na rty platí, že by se měl používat s mírou. Pokud chcete své rty skutečně ochránit, s balzámem to nikdy nepřehánějte.

V případě dlouhodobého a nadměrného používání balzámu na rty se totiž můžete setkat s následujícími problémy. Možná, že je také důvěrně znáte.

Zdroj: Shutterstock.com Máte příliš suché rty

Dermatologové poukazují na to, že některé balzámy na rty obsahují přísady, které dráždí nebo nadměrně vysušují rty. Tento problém má až 33 procent lidí, kteří dlouhodobě a několikrát za den používají balzámy na rty v tyčince, kuličce nebo kelímku.

Trápí vás podráždění nebo malé skvrnky v oblasti rtů

Jak často byste si měla nanášet balzám na rty? Maximálně třikrát denně. Tedy ráno, v poledne a večer. Jestliže tento kosmetický přípravek používáte častěji, mohou být vaše rty podrážděné, a dokonce vás v oblasti rtů mohou potrápit malé skvrnky.

Zdroj: Shutterstock.com Kvůli balzámu můžete získat “líné” rty

Balzám v tyčince, kuličce či kelímku rty hydratuje. Vytváří totiž umělou bariéru, která zadržuje vlhkost. Aby pokožka rtů udržela vlastní úroveň hydratace, stačí jí, aby pracovala o dost méně. Pokožka rtů tedy “zleniví”. 

Pokud přestanete balzám na rty na nějakou dobu používat, všimnete si, že vaše rty mají tendenci se vysušovat. Po dlouhodobém a častém používání balzámu totiž rty ztrácejí přirozenou schopnost vlastní hydratace.

Jste na používání balzámu na rty závislá

Používání balzámu na rty je pro spoustu žen velkým zlozvykem. Některé z nich si dokážou nanášet balzám každou hodinu, protože jsou podvědomě na tento úkon naučené, a navíc mají pocit, že něco pro své rty udělaly. Návyková však může být také určitá látka, kterou balzám na rty obsahuje a která má pro pokožku rtů zklidňující účinky.

Autor:
Publikováno: 15. 2. 2021 14:29 Nahlásit obsah