Den na covidovém oddělení Fakultní nemocnice Brno. Fotoreportér Patrik Uhlíř veřejně ukázal realitu boje s koronavirem

Den na covidovém oddělení Fakultní nemocnice Brno. Fotoreportér Patrik Uhlíř veřejně ukázal realitu boje s koronavirem Zdroj: Facebook.com | Patrik Uhlíř FOTO & VIDEO Studio

Současná situace kolem epidemie koronaviru v Česku není příliš příznivá. Že bychom měli začít covid-19 brát všichni vážně, dokazuje fotoreportáž z covidového oddělení Kliniky infekčních chorob FN Brno. Autorem fotek je Patrik Uhlíř Foto & Video Studio. Tento projekt vznikl jako podpora všem zdravotníkům, kteří jsou momentálně v první linii.

Díky podpoře Fakultní nemocnice Brno mohl uskutečnit brněnský fotograf Patrik Uhlíř projekt, v rámci kterého koncem letošního října přinesl fotoreportáž z covidového oddělení Kliniky infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno.

Zdroj: Facebook.com | Patrik Uhlíř FOTO & VIDEO Studio Jednotlivé fotografie jsou oficiálně k vidění na jeho facebookových stránkách Patrik Uhlíř Foto & Video Studio. Jak fotograf Patrik Uhlíř dodává, všichni fotografovaní s dokumentací vědomě souhlasili.

Zdroj: Facebook.com | Patrik Uhlíř FOTO & VIDEO Studio “Tento dokument vznikl jako podpora všem zdravotníkům a má bez příkras ukázat realitu boje s nemocí covid-19,” říká k fotoreportáži z covidové jednotky brněnský fotograf. 

Zdroj: Facebook.com | Patrik Uhlíř FOTO & VIDEO Studio Jednotlivé záběry zdravotnického personálu a pacientů, které tento muž pořídil, jsou velmi emotivní. Jak na jednotlivých záběrech vidíte, spousta lidí leží na lůžku už několik týdnů izolovaných od svých rodin.

Zdroj: Facebook.com | Patrik Uhlíř FOTO & VIDEO Studio S nemocí covid-19 v brněnské fakultní nemocnici zápasí zejména starší ročníky. Jejich léčbu komplikuje zpravidla oslabená imunita a chronické onemocnění. “Pacienti popisují podobné počáteční příznaky onemocnění před tím, než museli být hospitalizovaní na infekčním oddělení JIP. Horečka, kašel, zvýšená dýchavičnost a únava. Potom neskutečné bolesti a neschopnost se nadechnout,” popisuje fotoreportér.

Zdroj: Facebook.com | Patrik Uhlíř FOTO & VIDEO Studio Kromě pacientů to jsou i lékaři, kteří jsou vystavení riziku během své každé pracovní směny. Lékaři jsou přitom nejen zdravotníci. Často se pasují do rolí psychologů. Projevují empatii, aby svým pacientům pomohli zvládnout těžké chvíle. Jejich pacienti jsou přitom vděčni i za obyčejné pohlazení.

Zdroj: Facebook.com | Patrik Uhlíř FOTO & VIDEO Studio Na covidové jednotce to jsou lékaři, zdravotní sestry i zdravotní asistenti, kteří odhodlaně bojují za záchranu lidských životů. A to i do poslední chvíle. 

Zdroj: Facebook.com | Patrik Uhlíř FOTO & VIDEO Studio “I přes naprostou profesionalitu a odhodlání se na personálu projevuje únava, stres a vyčerpání. Jen málokdo si umí představit co vše obnáší jejich práce,” podotýká ve fotoreportáži z brněnské covidové jednotky fotograf Patrik Uhlíř.

Zdroj: Facebook.com | Patrik Uhlíř FOTO & VIDEO Studio Nedostatek zdravotníků na infekčním oddělení je alarmující. A tak na covidové oddělení Kliniky infekčních chorob FN Brno přesouvá nemocnice personál z jiných oddělení.

Zdroj: Facebook.com | Patrik Uhlíř FOTO & VIDEO Studio V každém případě fotoprojekt Patrika Uhlíře vznikl jako podpora všem zdravotníkům, kteří momentálně bojují s koronavirem. A my si jich za to, co dělají, nesmírně vážíme.

Autor:
Publikováno: 5. 11. 2020 14:33 Nahlásit obsah