Jak omladit svůj obličej o deset let? Tento trik stačí dělat jednou týdně

Jak omladit svůj obličej o deset let? Tento trik stačí dělat jednou týdně Zdroj: Shutterstock

Když se na našem těle začnou podepisovat léta, můžeme začít cvičit a určité partie zpevnit. Ovšem co dělat s obličejem, který je poznamenám únavou a každodenními starostmi?

Drahé krémy nepomáhají a ani neexistují žádné cviky, které by dokázaly ubrat našemu obličeji alespoň pár let. Ovšem naštěstí pro nás mají japonské ženy tajemství, které již po staletí hojně využívají.

K tomu, aby vypadaly svěže a mladistvě v každém věku, využívají rýžový otrubový prášek, rýžový otrubový olej, a dokonce i rýžovou vodu. A proč právě rýži? Rýže obsahuje velké množství kyseliny linolové a skvalenu, což je antioxidant, který má velmi silné účinky, co se týče stimulace kolagenu v pleti. Jedná se o čistě přírodní látku, která zabraňuje pokožce předčasně stárnout a napomáhá odstraňovat vrásky a zároveň i zabraňuje jejich vzniku. Navíc rýže také dokáže ochránit pokožku před slunečními paprsky. Právě kvůli jejím skvělým účinkům jsme si pro vás připravili recept na rýžovou masku, která vaši pleť vyživí a omladí.

Zdroj: Shutterstock

Co budete potřebovat:

  • 3 lžíce rýže
  • 1 lžíce medu
  • 1 lžíce mléka

Postup:

  1. Uvařte rýži klasickým způsobem, poté ji sceďte, ovšem vodu, ve které se vařila, nevylívejte. Do rýže přidejte mléko a med a vše důkladně promíchejte.
  2. Následně se odličte a na vyčištěnou a suchou pleť naneste rýžovou masku. Nechte ji zaschnout a poté ji z obličeje odstraňte. Na závěr si obličej umyjte rýžovou vodou.

Rýžová voda na závěr vaši pleť hydratuje, zklidňuje a rozjasňuje. Aplikujte tedy tuto masku s rýžovou vodou alespoň jednou týdně a uvidíte, že po pár týdnech bude vaše pleť jen zářit!

Autor:
Publikováno: 23. 2. 2022 19:32 Nahlásit obsah