Jak připravit vaše tělo na podzim a zimu?

Jak připravit vaše tělo na podzim a zimu? Zdroj: Shutterstock

Léto se pomalu ale jistě chystá předat svou vládu podzimu a zimě. Krásné letní noci i dny se změní v sychravá rána a mlžná odpoledne a vaše tělo se s tím bude muset vyrovnat. Máme pro vás několik užitečných rad, jak se na toto období připravit.

Nejvíce vás jistě zaujme rada, která doporučuje hlavně odpočinek, ale nepředbíhejme! Pěkně popořádku.

Dostatečný spánek

Spánek naše tělo jednoduše potřebuje, aby nasbíralo nové síly na další den. Kolik času by měl každý z nás věnovat spánku je individuální, někomu k dokonalé kondici stačí pár hodin, jiný ani po 10 hodinách není schopný naplno fungovat. Vy sami své tělo nejlépe znáte, a víte, kolik hodin spánku potřebujete, aby došlo k regeneraci celého vašeho organismu a ke zpracování a uložení všech podnětů, které jste během dne dali vašemu mozku.

Odpolední spánek neuškodí

Profesor Richard Wiseman z univerzity v Hertfordshire zjistil při svých výzkumech a bádání velmi zajímavou věc. Jeho experimentu se zúčastnilo tisíce dobrovolníků a ti všichni se shodli na tom, že odpolední spánek, aspoň třicetiminutový, vám dodá více soustředění a zvýší vaši produktivitu. Jeho předností je také prý pocit štěstí, který vám vydrží až do večerních hodin. Podle pana profesora je optimální doba odpočinku mezi 12 a 15 hodinou odpolední.

Zdroj: Shutterstock

Upravte váš jídelníček

Pro vaše zdraví v období podzimu a zimy budete potřebovat velmi odolné tělo se zdravou a silnou imunitou a ta se rodí ve střevech. Proto je nutné dopřát si potraviny, které podporují správné zažívání a trávení. Nejvhodnější je kysané zelí, jogurty a v neposlední řadě zakysané mléčné výrobky. Jednoduše vyměňte ochlazovací potraviny za ty, co vás zahřejí. Nebojte se do vašeho jídelníčku zařadit ve větší míře třeba i houby, oříšky, vejce, med a marmelády.

Detox je důležitý

Existuje celá řada detoxů, které vám restartují a pročistí organismus. Je to také velmi vhodná prevence před řadou zdravotních problémů, jako jsou třeba nadváha, migréna, bolesti zad, kloubů, cukrovka nebo kožní nemoci. Správná detoxikace vaše tělo pročistí přirozeným způsobem a odplaví z těla škodlivé toxiny.

Pohyb je nutné kombinovat s relaxem

Je známo, že všeho moc škodí. To platí také o přílišném pohybu, který je nutný rovnoměrně střídat s relaxací. Sport nám z těla odplavuje endorfiny, což jsou naše hormony štěstí a ty k životu určitě potřebujeme. Tak si nezapomeňte dát po sportování třeba saunu, relaxační masáž nebo odpočinek ve vířivce, popřípadě ve vaně plné teplé vody s uklidňující pěnou s trochou aroma olejíčku.

Pokud budete dodržovat naše rady, tak se nemusíte bát podzimních plískanic ani zimních mrazivých dnů.

Autor:
Publikováno: 23. 8. 2021 16:27 Nahlásit obsah