Jak se chránit před koronavirem: Dodržujte tato důležitá preventivní opatření

Jak se chránit před koronavirem: Dodržujte tato důležitá preventivní opatření Zdroj: Shutterstock.com

Lidí nakažených koronavirem stále přibývá, a to bohužel také v Evropě. Nákaza novým koronavirem (COVID-2019) se celosvětově blíží k hranici pandemie. Abyste u sebe snížili riziko nákazy, dodržujte několik preventivních opatření. Která to jsou především?

Omezte cestování do zahraničí

Pokud to není opravdu nutné, v tuto chvíli necestujte za hranice Česka. Jestli jste si na jarní prázdniny zabookovali například zahraniční dovolenou na horách nebo v exotické destinaci u moře, raději si ji v tuto chvíli odepřete a stornujte ji.

V případě, že se nyní vracíte ze zahraniční oblasti postižené koronavirem a necítíte se dobře, informujte o této skutečnosti telefonicky svého lékaře. Poraďte se s ním následovně o dalším postupu.

Vyhýbejte se většímu množství lidí

Riziko nákazy koronavirem snížíte i tak, když přestanete chodit na místa, kde se koncentruje více lidí. Jde především o kulturní a sportovní akce, omezte rovněž cestování hromadnou dopravou.

Zdroj: Shutterstock.com Dodržujte základní hygienická pravidla

  • Začněte si častěji a důkladněji mít ruce klasickým mýdlem.
  • Po pobytu venku s nemytýma rukama nedotýkejte nosu, tváří nebo dokonce očí.
  • Používejte dezinfekční gely na ruce.
  • V rizikovějších oblastech noste jednorázové gumové rukavice a respirátory.

Omezte kontakt s lidmi, kteří mají příznaky nákazy koronavirem

Začněte se vyhýbat lidem, kteří trpí symptomy nákazy koronavirem. K těmto symptomům patří nejčastěji kýchání a kašlání. Nepřibližujte se také k lidem, kteří mají horečku a necítí se dobře.

Zdroj: Shutterstock.com Posilujte svou imunitu

Riziko nákazy koronavirem významně snížíte tak, že začnete už nyní posilovat svůj imunitní systém. Zvyšte příjem čerstvého ovoce a zeleniny. Pomohou vám také bylinky a další přírodní přípravky. Na posílení imunity je výborná echinacea, hlíva ústřičná či rakytník řešetlákový. Vyzkoušejte také přírodní doplňky stravy s vysokým podílem vitaminu C.

Berte ohledy na ostatní

Pokud se necítíte dobře, zůstaňte doma v izolaci a přestaňte se stýkat s dalšími lidmi. Svého lékaře kontaktujte o možném podezření na koronavirus telefonicky, nikdy přímo nechoďte mezi další lidi k lékaři do čekárny.

Autor:
Publikováno: 27. 2. 2020 10:51 Nahlásit obsah