Kategorie Prevence

Článek
Čtenář píše: Jak dětem osvojit správné návyky čištění zoubků?
Čtenář píše: Jak dětem osvojit správné návyky čištění zoubků? Podle Světové federace zubních lékařů trpí v Evropě až 80 % populace vážným onemocněním dásní, tzv. gingivitidou. Zanedbaná a nesprávná péče o zoubky může vést v dospělosti k mnohem závažnějším zdravotním problémům, přičemž správné návyky čištění zubů jsou základní a nejjednodušší formou prevence. Začněme s nimi u našich dětí hned.
Článek
Ze samovyšetření prsou by se měl stát pravidelný rituál, říkají odborníci
Ze samovyšetření prsou by se měl stát pravidelný rituál, říkají odborníci Prsa, která nám narostla v 13 letech, nejsou ta, která máme právě teď. Naše prsa se mění - s věkem, přírůstkem hmotnosti, hubnutím, těhotenstvím nebo kojením. Tak jak si každý den čistíme zuby, měly bychom pravidelnou péči dopřávat i svým prsům. Pravidelné samovyšetření je dle lékařů důležité hlavně proto, že díky němu často předejdeme rakovině.
Článek
Dejte na rady gynekologů, ulehčí vám to vaše ženství
Dejte na rady gynekologů, ulehčí vám to vaše ženství Jakmile se z dívky stane žena, je na čase, aby navštívila svého gynekologa, který se stane velmi důležitým člověkem v jejím životě. A právě na rady gynekologů bychom měly dávat téměř v každé situaci. Co nám tedy tito odborníci radí?
Článek
Chřipka - onemocnění, které často podceňujeme
Chřipka - onemocnění, které často podceňujeme Jen málokdo se může v tomto chřipkovém období pochlubit, že ho ještě tato zákeřná nemoc neskolila. Někteří jsou dokonce tuto zimu nemocní již opakovaně. O tom, co to chřipka je, se pravděpodobně více rozepisovat ani nemusíme, avšak mezi lidmi kolují nejrůznější mýty, a proto je na čase uvést věci na pravou míru.
Článek
Máte vy nebo vaše dítě tyto bílé skvrny na zubech? Mohou být nebezpečnější, než se zdají!
Máte vy nebo vaše dítě tyto bílé skvrny na zubech? Mohou být nebezpečnější, než se zdají! Většinou se tyto malé bíle skvrnky objevují na mléčných zubech dětí. Jestliže si jich tedy všimnete, okamžitě se svou ratolestí navštivte zubaře, může se totiž jednat o první známku zubního kazu.
Článek
Co se vám snaží vaše tělo říct, pokud ucítíte záškuby nebo tiky? Tyto signály nepodceňujte!
Co se vám snaží vaše tělo říct, pokud ucítíte záškuby nebo tiky? Tyto signály nepodceňujte! Nepříjemné záškuby, třesy nebo tiky zažil za svůj život snad každý člověk. Ale proč se objevují nebo co nám chtějí říct? To vám zodpoví následující článek.
Článek
Zdravotní péče a hygiena vašeho štěněte
Zdravotní péče a hygiena vašeho štěněte Pes dobrovolně opustil divočinu, aby se stal průvodcem a společníkem člověka. Přineslo mu to určité výhody: dostatek potravy, teplý, bezpečný domov a stálou náklonnost svého majitele. Na druhé straně civilizacemi svá rizika v…
(1) Načíst více