Jak se zbavit křečových žil? Máme pro vás recept na účinnou domácí mast

Jak se zbavit křečových žil? Máme pro vás recept na účinnou domácí mast Zdroj: Shutterstock

Ti, které již trápí křečové žíly, mohou potvrdit, že je to opravdu nepříjemné onemocnění. Nejenže estetický nevypadají vůbec dobře, navíc s sebou přinášejí řadu zdravotních komplikací.

Nejčastěji se křečové žíly vyskytují v oblasti kotníků a lýtek, mohou se však objevit i na jiných, ač méně častých oblastech těla. Vyskytují se u obou pohlaví, ale pro nás ženy je to opravdu nepříjemná kosmetická vada, kterou se snažíme zakrýt nejrůznějšími způsoby a především v létě si jejich přítomnost uvědomujeme mnohem častěji než v zimě.

Příčiny vzniku křečových žil:

  • obezita
  • nedostatek cvičení či fyzické aktivity
  • zranění
  • ucpané cévy
  • sedavé zaměstnání
  • těhotenství
  • užívání hormonálních léků (např. antikoncepce)

Zdroj: Shutterstock A hlavní příčinou vzniku křečových žil je až z 80% genetika, se kterou se bohužel nedá nic dělat. Pokud jimi trpí oba dva rodiče, většinou je pravděpodobnost vzniku křečových žil dokonce až 90%. Křečové žíly se začnou rozvíjet, když chlopně, které jsou součástí žil, přestanou správně fungovat. To znamená, že proudící krev se nevrací zpátky do srdce, ale zůstává v cévách, které následně otékají a bolí.

Měli byste mít na paměti, že není dobré křečové žíly jakkoliv podceňovat, protože uvnitř cév se mohou začít tvořit krevní sraženiny, které by mohly vést k mnohem horším onemocněním, jako je infarkt, mozková mrtvice, trombóza a mnoho jiných.

My vám však dnes přinášíme recept na domácí mast, která by výskyt křečových žil měla eliminovat. Tento recept obsahuje jednu velmi známou rostlinu a tou je arnika.

Arnika dokáže zlepšit krevní oběh, také pomůže proti nepříjemným otokům a dokonce zlepší a posílí stěny žil. Dokonce napomáhá i s odstraněním toxinů z těla ven.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 8. 7. 2021 11:48 Nahlásit obsah