Jak se zbavit kuřího oka na noze? Vyzkoušejte tyto jednoduché triky

Jak se zbavit kuřího oka na noze? Vyzkoušejte tyto jednoduché triky Zdroj: Shutterstock

Kuří oko na noze není pouze estetickým problémem. Při došlapování dokáže neskutečně bolet. Nejčastěji se objevuje na patách, na přední části chodidla nebo v oblasti prstů. Když zjistíte, že máte na noze kuří oko, nemusíte hned běžet k lékaři. Odstraníte jej doma i přírodní cestou, díky čemuž budou vaše nohy vypadat opět bez chybičky.

Za kuří oka může nevhodná obuv

Kuří oko se zpravidla objevuje v části chodidla, která je nejvíce zatěžovaná. Za jejich vznik může hlavně nevhodná obuv. Pokud nosíte příliš těsné boty s úzkou špičkou, které způsobují tření a otlaky anebo jste velkou milovnicí podpatků, v důsledku čehož zatěžujete přední část nohy, zaděláváte si na velký problém. Tím jsou právě kuří oka.

Zdroj: Shutterstock

Rozlišujeme tři typy kuřího oka: Vyznáte se v nich?

Rozlišujeme celkem tři typy kuřích ok. V prvním případě jde o odumřelou a zrohovatělou kůži v podobě tmavého výstupku. Najdete jej v místě, ve kterém je vaše noha nejvíce zatěžována v důsledku tření a velkého tlaku. A to nejčastěji na přední části chodidla.

Druhým typem je kuří oko, které se zpravidla nachází mezi prsty na nohou. V tomto případě se jedná o měkčí výstupky v podobě bělavých pupínků. Posledním typem jsou bolestivé měkké načervenalé výstupky, jejichž teritoriem jsou obvykle bříška prstů a paty.

Kuří oko versus bradavice

Často se stává, že kuří oko a bradavice jsou navzájem zaměňovány, což vůbec nedělá dobrotu. Není se čemu divit, protože bradavice na první pohled vypadá jako silná zrohovatělá kůže kruhovitého tvaru. Hlavní rozdíl mezi kuřím okem a bradavicí ovšem spočívá v tom, že bradavice během odstraňování nekrvácí.

S léčbou bradavic byste se však už měla svěřit do rukou odborníka. V případě odstraňování jsou totiž vysoce infekční. Toto kožní onemocnění vzniká v důsledku virové nákazy.

Zdroj: Shutterstock

Přírodní léčba kuřích ok

Jestliže se vám na chodidle objevilo kuří oko, nemusíte hned chvátat do lékárny. Abyste tento problém natrvalo odstranila, vystačíte se surovinami, které najdete doma nebo které si nasbíráte ve volné přírodě. Které přírodní přípravky proti kuřím okům spolehlivě zabírají?

Plátek cibule – Přilepte si každý večer na kuří oko voděodolnou leukoplastí plátek z cibule. Ráno si chodidlo důkladně osprchujte teplou vodou. Po několika aplikacích se jádro kuřího oka samo oddělí od kůže.

Na kuří oko můžete přes noc přilepit rovněž plátek citronu předem namočeného v octu nebo plátek česneku.

Šťáva z vlaštovičníku většího – Několikrát denně si kuří oko potírejte oranžovou šťávou z vlaštovičníku. Po několika dnech kuří oko samo odpadne nebo zmizí.

Čerstvý jasmínový květ – K odstranění kuřího oka se používá také čerstvý jasmínový květ. Roztlučte jej v hmoždíři na kašičku, kterou následně naneste na kuří oko. Vše přelepte leukoplastí a nechte působit přes noc.

Čerstvá nať z kopřivy dvoudomé – V boji proti kuřím okům vám pomohou také pravidelné koupele vašich chodidel ve velmi horkém odvaru z čerstvé kopřivové natě. V tomto odvaru si své nohy namáčejte každý den po dobu 20 minut.

Autor:
Publikováno: 29. 12. 2022 19:04 Nahlásit obsah