Jak vyvolat menstruaci přírodní cestou a bez hormonů: Pomocí bylinek i červeného vína

Jak vyvolat menstruaci přírodní cestou a bez hormonů: Pomocí bylinek i červeného vína Zdroj: Shutterstock

Chystáte se na dovolenou a potřebujte svou menstruaci uspíšit, aby vám nepřitěžovala během radovánek u moře? Anebo se vám menstruace nedostavila přesně v termínu, kvůli čemuž jste lehce nervózní? Nemusíte hned chodit k lékaři na vyvolávací injekci. Menstruaci zkuste na místo hormonů vyvolat přírodní cestou. Co konkrétně vaši menstruaci uspíší?

Napusťte si horkou vanu

Nejlepším způsobem, jak vyvolat menstruaci přírodní cestou, je naložení se do horké vany. Do vody můžete nakapat několik kapek levandulového esenciálního oleje, který vás zklidní a podpoří vaši relaxaci. V horké vaně buďte naložená ideálně 30 minut a při tom si zkuste lehce masírovat podbřišek.

Při relaxaci ve vaně si dejte sklenku červeného vína

Kombinace horké koupele a červeného vína, která má podpořit vyvolání menstruace, je ověřená předešlými generacemi žen. Stejně jako horká voda totiž i červené víno rozšiřuje cévy, odbourává stres a podporuje relaxaci.

Zdroj: Shutterstock Vyzkoušejte sílu bylinek

Chcete-li vyvolat menstruaci, vsaďte také na některé bylinky. Opozdí-li se vám měsíčky o několik dnů, vyzkoušejte olej z pupalky dvouleté. Pupalkový olej nejen vyvolává menstruaci, zmírňuje také projevy premenstruačního syndromu a pomůže vám i při menstruačních bolestech.

Jestliže si přejete, aby se váš menstruační cyklus harmonizoval, začněte poté pravidelně popíjet čaj z kontryhele lékařského. Tato oblíbená ženská bylina vám tedy pomůže od nepravidelné menstruace. Jistě dále uvítáte, že podporuje léčbu gynekologických zánětů a má pozitivní vliv na celkové zdraví ženských orgánů.

Zdroj: Shutterstock Zacvičte si

Vyvolání menstruace podpoří rovněž náročnější fyzická aktivita. Každý den si běžte zaběhat do přírody nebo vyrazte na projížďku na kole. Také vám pomůže svižná hodinová chůze. Pokud máte možnost začít chodit na lekce hormonální jógy, neváhejte. Tento druh tělesné a meditativní aktivity podpoří správné fungování vašich pohlavních orgánů.

Důvody, proč se nedostavila menstruace, jsou různé

Existuje spousta důvodů, proč má vaše menstruace zpoždění. Může mezi ně patřit nadměrný stres, hubnutí, nemoc, hormonální změna či přechod na nový jídelníček. Že má u vás menstruace zpoždění, však může znamenat, že jste těhotná. Než se pustíte do vyvolávání menstruace přírodní cestou, přesvědčte se tedy nejprve, že v jiném stavu opravdu nejste.

Zdroj: Mojezdravi.cz, Bylinkyprovsechny.cz

Autor:
Publikováno: 14. 7. 2021 10:11 Nahlásit obsah