Menopauza v 17 letech: Příběh dívky, která kvůli své nemoci nikdy nezaloží rodinu

Menopauza v 17 letech: Příběh dívky, která kvůli své nemoci nikdy nezaloží rodinu Zdroj: Metro.co.uk

V 17 letech jsme zažívaly svoje první lásky. Malovaly jsme si, jak za nějakých deset let založíme rodinu a budeme mít děti. A že bychom řešily závažnější problémy? O tom žádná. Naopak britská dívka Lauren Coxová si coby teenagerka prošla doslova peklem. V 17 letech jí doktoři řekli, že prochází menopauzou. V její kůži by nechtěla být žádná z nás!

Britka Lauren Coxová má v současné době 26 let. Na první pohled byste nepoznali, že je s ní něco v nepořádku. Ve svém nitru však skrývá jedno velmi bolestivé tajemství. 

Už jako náctiletá si začala uvědomovat, že je jiná a že její tělo nefunguje tak, jak má. Na rozdíl od svých kamarádek totiž nikdy neměla menstruaci. "Strašně jsem se bála, říkala jsem si, že vlastně nejsem žena. Dokonce jsem si začala myslet, že mi holky kolem mě říkají, že "to" dostaly, jenom proto, aby mě mohly ničit. Byla jsem z toho naprosto paranoidní," říká Lauren.

Zdroj: Metro.co.uk Ve svých 14 a 15 letech si Lauren ještě stále namlouvala, že je opozdilec a že měsíčky musí jednou přijít. Ale nestalo se. Poté, co jezdila během dvou let od lékaře k lékaři, jí gynekolog řekl, že ve věku pouhých 17 let prochází menopauzou. Laurenina diagnóza konkrétně zněla: předčasné ovariální selhání (POF).

"Nedokázala jsem si dopředu představit, že to, co mi lékaři řeknou, bude mít takový obrovský vliv na celý můj následující život. Nejvíc zničující pro mě bylo zjištění, že pravděpodobně nikdy nebudu mít svoje vlastní dítě," zoufá si Lauren.

Vzhledem k tomu, že Lauren procházela už ve svých 17 letech menopauzou, musel jí gynekolog předepsat hormonální substituční léčbu. Tedy léčbu, kterou obvykle podstupují až ženy kolem padesáti let. 

Zdroj: Metro.co.uk Mladá Britka se se svou diagnózou vyrovnává doteď. Ve svých 26 letech dosáhla věku, kdy většina jejích vrstevnic zakládá rodiny a má děti. "Už osm let trpím depresemi a úzkostmi kvůli své nemoci. Aktuálně jsem ve věku, kdy je mi strašně líto, že nemůžu založit svou vlastní rodinu. Od svých kamarádek, které už mají děti, se podvědomě distancuji. Není to kvůli tomu, že by mi něco udělaly, ale je pro mě těžké vidět to, co jsem mohla mít," svěřuje se Lauren.  

Každopádně, tato mladá Britka vzhlíží ke světlejším zítřkům. S partnerem, s nímž žije šest let, uvažují o alternativním způsobu založení rodiny - a to o náhradním mateřství nebo adopci.

Autor:
Publikováno: 21. 1. 2019 14:00 Nahlásit obsah