Kategorie Menopauza

Článek
Klimakterium: Hormonální léčba může občas uškodit
Klimakterium: Hormonální léčba může občas uškodit Přechod neboli klimakterium může být pro ženu stresujícím obdobím, hormonální změny mají totiž často dopad na soukromý i pracovní život. Častou léčbou těchto projevů je hormonální terapie. Ta s sebou ale nese vždy jistá rizika, a proto je třeba pečlivě zvážit délku i podobu léčby.
Článek
Červený jetel je zázračnou bylinkou pro ženy v menopauze: Potlačuje návaly horka a zlepšuje náladu
Červený jetel je zázračnou bylinkou pro ženy v menopauze: Potlačuje návaly horka a zlepšuje náladu Červený jetel je součástí každého trávníku. Tuto rostlinu s růžovočervenými květy pozná každá z nás. Výjimečně však víme, že červený jetel působí takřka zázračně na ženské tělo. Jde totiž o velmi důležitou bylinku pro všechny ženy, které zrovna procházejí menopauzou. Jestli je to i váš případ, z jakého důvodu byste si měla červený jetel nasbírat?
Článek
Varovné signály, které předcházejí menopauze: Jakým způsobem zmírníte jejich průběh?
Varovné signály, které předcházejí menopauze: Jakým způsobem zmírníte jejich průběh? Menopauza je postupný proces. Vaše plodná životní etapa nekončí ze dne na den, tento přechod trvá až několik let. Příchod klimakteria nevěstí pouze návaly horka či nepravidelná menstruace. Pozorně sledujte varovného signály svého těla, které se u vás začnou objevovat až 7 let před posledním krvácením. Jejich projevy můžete zmírnit hlavně bylinkami.
Článek
Menopauza v 17 letech: Příběh dívky, která kvůli své nemoci nikdy nezaloží rodinu
Menopauza v 17 letech: Příběh dívky, která kvůli své nemoci nikdy nezaloží rodinu V 17 letech jsme zažívaly svoje první lásky. Malovaly jsme si, jak za nějakých deset let založíme rodinu a budeme mít děti. A že bychom řešily závažnější problémy? O tom žádná. Naopak britská dívka Lauren Coxová si coby teenagerka prošla doslova peklem. V 17 letech jí doktoři řekli, že prochází menopauzou. V její kůži by nechtěla být žádná z nás!
Článek
Menopauza - slovo, které děsí všechny ženy. Jaké jsou její příznaky a jak je zmírnit?
Menopauza - slovo, které děsí všechny ženy. Jaké jsou její příznaky a jak je zmírnit? Menopauza neboli přechod či klimakterium je zcela přirozený a ne vždy příjemný stav všech žen ve věku kolem padesátky. V tomto období ustává menstruační cyklus, tělo produkuje méně hormonů progesteronu a estrogenu, což má za následek, že žena již nemůže otěhotnět. U každé ženy se ale tento stav projevuje zcela individuálně.
Článek
Kvůli endometrióze se její tělo změnilo k nepoznání. Sdílela své fotografie na sociální síti se vzkazem pro všechny ženy...
Kvůli endometrióze se její tělo změnilo k nepoznání. Sdílela své fotografie na sociální síti se vzkazem pro všechny ženy... Dnes vám přinášíme příběh 27leté Thessy Kouzoukasové, která žije v Londýně. A proč právě její příběh? Tato žena totiž trpí onemocněním, o kterém my ženy nevíme příliš mnoho.