Červený jetel je zázračnou bylinkou pro ženy v menopauze: Potlačuje návaly horka a zlepšuje náladu

Červený jetel je zázračnou bylinkou pro ženy v menopauze: Potlačuje návaly horka a zlepšuje náladu Zdroj: Shutterstock.com

Červený jetel je součástí každého trávníku. Tuto rostlinu s růžovočervenými květy pozná každá z nás. Výjimečně však víme, že červený jetel působí takřka zázračně na ženské tělo. Jde totiž o velmi důležitou bylinku pro všechny ženy, které zrovna procházejí menopauzou. Jestli je to i váš případ, z jakého důvodu byste si měla červený jetel nasbírat?

Menopauzou si projde každá žena

Ženy menopauzou zpravidla procházejí kolem 49. roku svého života. Přechod z reprodukčního období do stadia reprodukčního klidu se však o slovo někdy hlásí mnohem dříve. Ať chcete, nebo ne, menopauzou neboli klimakteriem si musí projít každá z nás.

Během menopauze v těle ženy klesá hladina ženských hormonů estrogenu a progesteronu. V důsledku toho se většina žen dostává do velmi nepříjemných stavů. Statistiky říkají, že až 80 procent žen zažívá nesnesitelné návaly horka, nadměrně se potí, trpí nespavostí, únavou a bolestmi hlavy, jsou rozladěné, úzkostné až depresivní a často bojují s únikem moči nebo nadváhou. Zbylých 20 procent žen, které tyto problémy nemají, si může jenom pogratulovat.

Zdroj: Shutterstock.com

Jak potlačit projevy menopauzy? Pomocí hormonů nebo přírodní cestou

Některé ženy se s projevy menopauzy smířily, jiné je řeší hormonální substituční terapií. Gynekolog jim vlastně uměle navyšuje hladinu estrogenu v těle. Hormonální léčba však nemusí sednout, může tělo ženy naopak ještě víc rozhodit nebo jí přivodit další zdravotní potíže.

I proto se v posledních letech razí trend návratu k ženským bylinkám. Takřka zázračnou bylinkou, která vám pomůže potlačit projevy klimakteria, je zejména červený jetel. Z jakého důvodu?

Květy červeného jetele mají vysoký obsah přírodních fytoestrogenů

Léčivou částí červeného jetele je jeho růžovočervený květ. Právě v něm najdete isoflavony, které patří do skupiny přírodních fytoestrogenů. Když si zajdete do přírody na červený jetel nebo si jej pořídíte v lékárně jako doplněk stravy, zajistíte si tak přírodní, bezpečnou a účinnou léčbu nepříjemných příznaků menopauzy, které vám tolik ztěžují život.

Zdroj: Shutterstock.com Květy červeného jetele se řadí mezi největší zásobárnu přírodních fytoestrogenů. Fytoestrogeny jsou přitom svou strukturou podobné ženským pohlavním hormonům estrogenům. V ženském těle je tak během klimakteria dostatečně nahrazují. Když tedy budete červený jetel v průběhu menopauzy užívat každý den, výsledky můžete očekávat už za dva až tři týdny. Červený jetel totiž přírodní cestou:

  • podpoří váš přirozený hormonální cyklus
  • zrychlí metabolismus, tudíž nebudete tolik nabírat
  • zmírní návaly horka
  • sníží pocení
  • zkvalitní spánek
  • předejde řídnutí kostí
  • zlepší náladu
  • zvýší libido
  • působí preventivně proti rakovině prsu
  • podpoří zdravý růst vlasů a zabrání jejich nadbytečnému vypadávání

Další bylinky, díky kterým se úspěšně poperete s menopauzou

Pro ženy, které procházejí menopauzou, je červený jetel doslova zázračnou bylinkou. Velmi jim pomáhá také šalvěj lékařská, která zmírňuje pocení a návaly horka. Velmi oblíbený je rovněž ploštičník hroznatý, který snižuje podrážděnost, zpomaluje rozvoj osteoporózy a působí preventivně proti úniku moči. Také je ideální bylinkou proti návalům horka a pocení.

Autor:
Publikováno: 12. 8. 2019 12:00 Nahlásit obsah