Ženský klín je jako zahrada. Francouzská umělkyně Alexandra Sophie ukazuje jeho proměnu od dívky až po sexuální bohyni

Ženský klín je jako zahrada. Francouzská umělkyně Alexandra Sophie ukazuje jeho proměnu od dívky až po sexuální bohyni Zdroj: Shutterstock

Francouzská umělkyně Alexandra Sophie, jejíž fotky zdobí titulní strany známých ženských magazínů, uskutečnila velmi zajímavý projekt. Prostřednictvím svého fotoaparátu pohlédla na ženský klín jako na zahradu, která rozkvétá, kvete, plodí a uvadá. Jak se vám líbí způsob, kterým pohlíží na proměnu ženského klína a ženské sexuality?

Ženský klín prochází velkými proměnami, říká francouzská umělkyně

27letá umělkyně Alexandra Sophie, která žije se svým manželem a dvěma syny v domě s velkou zahradou na francouzském venkově, upoutala zájem celého světa svým originálním projektem Jardin Fleuri. V rámci něho pohlíží na ženský klín jako na zahradu, která v průběhu let prochází výraznými proměnami. 

Umělkyně Alexandra Sophie, jejíž fotky jsou velmi žádané nejen ve Francii, pohlíží na svět jiným způsobem i díky tomu, že trpí mírnou poruchou autistického spektra. 

“Fotografovat jsem začala jako dítě, když mě rodiče dávali na školní výlety jednorázové fotoaparáty. Tehdy jsem se poprvé zamilovala do fotografování. V průběhu času jsem fotoaparát nepustila z ruky. Přišly první lásky, následovalo manželství a první dítě. Mé první těhotenství mě inspirovalo víc, než jsem si doteď myslela,” rozepsala se Alexandra Sophie na Instagramu o své lásce k fotografování. 

Alexandra Sophie pohlíží na ženu jako na nositelku života

Když Alexandra Sophie hledala do projektu Jardin Fleuri ženy, které by byly ochotné pózovat dole odhalené, bylo to pro ni velmi náročné. Nakonec si plácla s modelkami různých tvarů a velikostí těla, díky nimž jsou výsledné fotografie doslova magické.

“Jsem velmi šťastná, že jsem žena a že můžu prožívat sílu přírody skrz svou ženskou energii. Svým projektem nechci poukazovat na ženu jako na sexuální symbol, ale jako na nositelku života a překrásnou bytost plnou kreativní energie,” vysvětlila 27letá francouzská umělkyně.

Proměna ženského klína podle Alexandry Sophie

Jak se tedy ženský klín mění v průběhu času? Podle Alexandry Sophie má celkem 8 následujících podob. 

1. Panenství, které znamená čistotu, neposkvrněnost a neporušenost.

2. Dospívání a první menstruace.

3. První milování a ztráta panenství.

4. Žena jako sexuální bohyně.

5. Plodnost.

6. Těhotenství a porod.

7. Šestinedělí a mateřství.

8. Přechod neboli menopauza.

Všechny unikátní podoby ženského klína Alexandra Sophie zachytila v jedinečných uměleckých fotkách. Prohlédnout si je můžete také v jejím videu.

Zdroj: Alexandra-sophie.fr, Instagram

Autor:
Publikováno: 3. 6. 2021 16:17 Nahlásit obsah