Na koronavirus zemřel teprve 13letý americký chlapec. Několik dnů před smrtí chodil ještě do školy

Na koronavirus zemřel teprve 13letý americký chlapec. Několik dnů před smrtí chodil ještě do školy Zdroj: Cnn.com

Jak informoval americký portál CNN, během minulého víkendu zemřel na komplikace spojené s koronavirem teprve 13letý chlapec Peyton Baumgarth. Tento školák se stal nejmladší osobou v americkém státě Missouri, která zemřela na koronavirus.

Žák osmého ročníku základní školy z Missouri, 13letý Peyton Baumgarth, podlehl o minulém víkendu komplikacím spojeným s nemocí covid-19. Tuto skutečnost oficiálně oznámili úředníci v jeho školské obvodu. O smrti tohoto chlapce informoval také americký portál CNN.

Jak dokládají statistiky, Peyton je bohužel nejmladší osobou z amerického státu Missouri, která zemřela na koronavirus. Paradoxně tento chlapec ještě před několika dny chodil do školy. 

Zdroj: Gofundme.com Poslední Peytonům školní den byl čtvrtek 22. října. Poté jeho rodina školu informovala, že chlapec zůstane od následujícího pondělí 26. října v karanténě. Následně byl Peyton přijat do nemocnice, protože se jeho příznaky koronavirové nákazy začaly rychle zhoršovat. Tento chlapec však navzdory maximálnímu snažení lékařů z Cardinal Glennon dětské nomocnice ve St. Louis bohužel zemřel.

“Vyslovujeme upřímnou soustrast rodině a žádáme, aby veřejnost respektovala jejich soukromí. Peytonova rodina si to zaslouží. Jeho rodina taktéž žádá, aby všichni nosili roušky, umývali si ruce a řídili se vydanými nařízeními. A to nejen ve škole, ale i mimo ni,” uvedla ve svém prohlášení vedoucí školního systému ve Washingtonu, doktorka Lori VanLeer.

Zdroj: Gofundme.com Podle Peytonova strýce Wayna Frankela měla pozitivní test na covid-19 také chlapcova maminka. “Peyton byl úžasný mladý muž, který se rád usmíval. Miloval Vánoce, videohry, rád si natáčel videa na YouTube, hrál Pokemon GO, miloval fotbal a rád byl se svou rodinou,” napsali Peytonovi přátelé na stránku GoFundMe, kterou zřídili, aby pokryla chlapcův pohřeb a náklady na jeho léčbu.

“Peytone, kamaráde, navždy zůstaneš v našich srdcích. Moc tě milujeme a nikdy na tebe nezapomeneme,” napsali chlapcovi přátelé ve svém prohlášení.

Autor:
Publikováno: 6. 11. 2020 10:23 Nahlásit obsah