Na koronavirus zemřela zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice. Jde zřejmě o první oběť mezi zdravotníky

Na koronavirus zemřela zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice. Jde zřejmě o první oběť mezi zdravotníky Zdroj: Shutterstock.com

Mezi české oběti nového typu koronaviru se bohužel zařadila také zdravotní sestra z pražské Thomayerovy nemocnice. Dle mluvčího nemocnice tato žena podlehla onemocnění COVID-19 doma.

Zprávu o smrti zdravotní sestry z pražské Thomayerovy nemocnice v neděli 29. března přinesl jako první zpravodajský portál Seznam zprávy. Mluvčí nemocnice Petr Sulek tuto informaci následně potvrdil.

„Můžeme potvrdit, že doma zemřela zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice. S ohledem na přání rodiny nebudeme k tomu sdělovat žádné další informace,“ uvedl mluvčí nemocnice v krátké SMS zprávě.

Zdroj: Shutterstock.com Zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice, která se nakazila koronavirem, je tak pravděpodobně první obětí nemoci COVID-19 mezi českými zdravotníky. Podle serveru Aktu.cz šlo o ženu ročník 1972, která zemřela v Říčanech u Prahy. Jestli byl hlavní příčinou její smrti skutečně nový koronavirus, určí až nařízená pitva.

Zprávy o čtyřech sestrách z Thomayerovy nemocnice, které se nakazily nemocí COVID-19, proběhly médii již zhruba před týdnem. Dvě ze sester se pravděpodobně infikovaly přímo od pacienta, který byl v nemocnici hospitalizován se zápalem plic. Jelikož však před tím nikde necestoval, podezření na koronavirus u něj bylo zprvu vyloučené.

K 30. březnu 2020 v Česku na koronavirus zemřelo 17 lidí. Počet pozitivně testovaných na přítomnost viru vzrostl již na 2859. Z onemocnění COVID-19 se dosud úspěšně vyléčilo celkem 11 osob.

Autor:
Publikováno: 30. 3. 2020 12:40 Nahlásit obsah